Windows 10 Uyku moduna geçince Laptop kapanıyor

aliikemal

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım Hp İşlemcim amd a8 7410 ikinci el aldım. Format attım sonra uyku moduna girmediğini fark ettim. İnternette yaptığım araştırmalarımda bios sürümünün güncellenmesi gerektiğini öğrendim. Hp'nin sitesinde bios güncellenmesini buldum ama failed to extrack cab hatası veriyor. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilecek kimse var mı ?

BIOS sürümünü USB belleğin içine atıp bilgisayar açılırken F12 tuşuna basarak USB üzerinden açmayı deneyin.

Ben dün Win8.1'e geçtim orada bir sıkıntı yaşamadım. Uyku moduna geçip istediğim gibi açılıyordu. Şimdi tekrar Windows 10'a geçtim yine aynı hatayı veriyor. Muhtemelen HDD yüzünden SSD alsam düzelir mi? Yani yazma hızı yetişemiyor olabilir mi?
@Altan Berk ?

Son düzenleme:
Ben dün Win8.1'e geçtim orada bir sıkıntı yaşamadım. Uyku moduna geçip istediğim gibi açılıyordu. Şimdi tekrar Windows 10'a geçtim yine aynı hatayı veriyor. Muhtemelen HDD yüzünden SSD alsam düzelir mi? Yani yazma hızı yetişemiyor olabilir mi?
@Altan Berk?

Pikden güç ayarlarını kontrol eder misin, prize takılıyken de tamamen kapatma gibi bir kısım var Windows 10 da. Orada hazır ayarlarda sende uyku modu yerine kapanma olabilir.

Geri
Yukarı