Windows 10 Videolarda donma

Darqx

Hectopat
Makaleler
3
Haziran ayında MacBook'tan Windows 10'a geçiş yapmıştım. Windows'a geçiş yapmadan önce MacBook'ta hiçbir videoda donmuyordu, YouTube'ta video izlerken olsun, film izlerken olsun, anime izlerken olsun, hiçbir sıkıntı yoktu. Ve sonra Windows'a geçiş yaptıktan sonra olan oldu. YouTube'ta donma olmuyor 1080P'de izlerken, fakat film izlerken ve anime izlerken 8 aydır aşırı bir şekilde donuyor. Tarayıcım Google Chrome. Delireceğim artık yepyeni bilgisayar, neyi varda 5 saniyede bir donuyor? Ağız tadıyla bir şey izleyemez oldum.
Dediğim gibi YouTube'ta hiçbir sıkıntı yok çok rahat izleyebiliyorum. YouTube'ta izlediğim kaliteyi diğer sitelerde niye izleyemiyorum artık yalvaracak seviyeye geldim, yok mudur bunun bir çözümü? İnternetim de aman aman kötü değil, üstelik MacBook kullanırken kullandığım internet 1 tık daha yavaştı şu ankinden. Bir çözümü olan varsa gerçekten çok sevinirim.
Değerlerim de bu şekilde:

Ekran Görüntüsü (151).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarayıcı kaynaklı olabilir Chrome'u silin tekrar yükleyin hala yavaş olursa H264ify uzantısını kullanın.
Hala yavaş olursa tarayıcı değiştirin belki düzelir ben Microsoft Edge tavsiye ederim düzelmezse bir de Microsoft Edge ile deneyin eğer düzelirse Edge kullanın düzelmezse format atın

Tarayıcı kaynaklı olabilir Chrome'u silin tekrar yükleyin hala yavaş olursa H264ify uzantısını kullanın.
Hala yavaş olursa tarayıcı değiştirin belki düzelir ben Microsoft Edge tavsiye ederim düzelmezse bir de Microsoft Edge ile deneyin eğer düzelirse Edge kullanın düzelmezse format atın
Dediğiniz gibi kaldırıp yükledim şu anlık bir sorun yok gibi. İnşallah düzelmiştir. Yoksa dediğiniz gibi format attıracağım. Fakat silip yükledim ama eski bilgiler hala duruyor onların bir sakıncası yoktur değil mi?
@Recep Baltaş Hocam sizi etiketlemek ban sebebi değildir umarım fakat, format atmak sizce çözüm müdür? Gına geldi artık gerçekten şu donma sorunundan dolayı. Yorumunuzu görmek isterim.
@Ali Güngör Recep hocam görmedi sanırım ama umarım siz görürsünüz 🙂.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı