Windows 10 vs Windows 11

Ne gibi sıkıntıları var. Temiz kurulum yapacağım yine de sıkıntı çıkmaz değil mi. Ben sadece Windows 10'dan bunaldım sürekli bir görev çubuğu donma sorunu var. O sorun olmasa sıkıntısı yok 10'un.
Aynı donma sorunu Win10 da olduğu gibi Win11 de başıma gene geldi ancak gene Win11 e geçtim ve bu defa karşlaşmadım öyle bir sorunla. Son güncellemeyle sanırım düzelmiş Win11 de sorun.

Şu an Windows 11 kullanıyorum. Oyun anlamında zaten sistemim pek iyi değil ama kaldırdığı oyunların hepsini 2 sistemde de denedim ve herhangi performans farkı görmedim 55-60 FPS takılıyorsa aynen öyle devam etti. Görünüş olarak benim kişisel görüşüm Windows 11 daha şık. Windows Gezgini Windows 10'a nazaran bir tık daha yavaş. Bellek kullanımı açısından Windows 10 daha az bellek kullanıyor fakat RAM belleğiniz 4 GB üzeriyse bence pek dert olmayacaktır. Yani kısacası görsellik açısından çekici geliyorsa ve yükseltilebiliyorsa denemeye değer ben sevdim 11'i şahsen.
Edit: az önce yazmışsın bende de Patriot Burst SSD bulunmakta geç açılma vs olmuyor gayet hızlı açılıyor, kapanıyor.

Şu an Windows 11 kullanıyorum. Oyun anlamında zaten sistemim pek iyi değil ama kaldırdığı oyunların hepsini 2 sistemde de denedim ve herhangi performans farkı görmedim 55-60 FPS takılıyorsa aynen öyle devam etti. Görünüş olarak benim kişisel görüşüm Windows 11 daha şık. Windows Gezgini Windows 10'a nazaran bir tık daha yavaş. Bellek kullanımı açısından Windows 10 daha az bellek kullanıyor fakat RAM belleğiniz 4 GB üzeriyse bence pek dert olmayacaktır. Yani kısacası görsellik açısından çekici geliyorsa ve yükseltilebiliyorsa denemeye değer ben sevdim 11'i şahsen.
Edit: az önce yazmışsın bende de Patriot Burst SSD bulunmakta geç açılma vs olmuyor gayet hızlı açılıyor, kapanıyor.
Anladım o zaman denemeye değer. En azından görev çubuğu hatası düzelir. Arayüz de hoş.

Anladım o zaman denemeye değer. En azından görev çubuğu hatası düzelir. Arayüz de hoş.

Katılıyorum. Az önce sistemine bir daha baktım da benim sistemimi 2 ye katlar o sistem :D

Windows 11. 22H2 güncelleştirmesiyle daha da oturacaktır.

Windows 10 ile 11'i kıyaslarken bence versiyonlar çok önemli. Windows 10 problemli birçok versiyonu mevcut. Yeni sistemlerin gelişmesi epey süre alıyor. Şahsen W7'den Windows 10'a sırf Forza türü oyunları oynamak için geçtim diyebilirim.

Ne zaman gelecek o güncelleme. Bide bazıları ısınma donma sorunları oluyor yazmış 11'e sizin gözleminiz nedir.
Bu yaz gelecek. Windows 11'i hiç kullanmadım, ama genel olarak ısınma ve donma sorunu yok diye biliyorum.

Geri
Yukarı