Windows 10 vs Windows 11

Berke Katar

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
512 GB M.2
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1650
İşlemci
AMD Ryzen 7
Öncelikle ben uzun süreden beri Windows 10 kullanıyorum fakat bilgisayarıma bir format atmak istedim ve yeniden işletim sistemi kuracağım zaman şu zamanlarda gündem olan Windows 11 mi yoksa Windows 10 kurmalıyım çok kararsız kaldım. Aynı zamanda Windows 11 kurmak istiyorum fakat sistemim yeter mi hiçbir fikrim yok Windows 11 kullanan ve kullanmış kişiler beni bilgilendirirse çok sevinirim buglar vs. beni çok endişelendirmiyor. Fakat sistemimi zorlar diyorsanız hiç indirmek istemiyorum Windows 10 devam edeceğim. Teşekkürler.
(Not: DirectX sürümüm 12)

Windows 10 kurun, en stabil sistem halihazırda. Windows 11'in daha çok güncelleme alması gerekli yakın bir performansa ulaşması için. Temiz 10 kurulumu en doğrusu. 6 ay dayanabildim 11'e (temiz kurulum ile geçmiştim).

Hocam işlemci nesili ve anakart marka modeli nedir?

Laptop kullandığım için anakart marka modelini bilmiyorum fakat işlemcim AMD Ryzen 7 3750h tam olarak kaçıncı nesile denk geliyor çok bir bilgim yok açıkçası.

@Dutchman @GalaxySal450 Sanırım bu gidişle window 10 devam edeceğim.

Son düzenleme:
Öncelikle ben uzun süreden beri Windows 10 kullanıyorum fakat bilgisayarıma bir format atmak istedim ve yeniden işletim sistemi kuracağım zaman şu zamanlarda gündem olan Windows 11 mi yoksa Windows 10 kurmalıyım çok kararsız kaldım. Aynı zamanda Windows 11 kurmak istiyorum fakat sistemim yeter mi hiçbir fikrim yok Windows 11 kullanan ve kullanmış kişiler beni bilgilendirirse çok sevinirim buglar vs. beni çok endişelendirmiyor. Fakat sistemimi zorlar diyorsanız hiç indirmek istemiyorum Windows 10 devam edeceğim. Teşekkürler.
(Not: DirectX sürümüm 12)

Laptopınız Windows 11 destekler fakat benim size önerim 8.1 olacaktır.

Laptop kullandığım için anakart marka modelini bilmiyorum fakat işlemcim AMD Ryzen 7 3750h tam olarak kaçıncı nesile denk geliyor çok bir bilgim yok açıkçası.

@Dutchman @GalaxySal450 Sanırım bu gidişle window 10 devam edeceğim.
Windows 10 ile devam edin. Windows 11'e Windows 11 tam stabil olunca geçersin.

Laptopınız Windows 11 destekler fakat benim size önerim 8.1 olacaktır.
Windows 8.1'i direkt olarak kuramaz. Desteklenmeyen donanım hatası mı alsın?

Son düzenleme:
Windows 10 ile devam edin. Windows 11'e Windows 11 tam stabil olunca geçersin.

Windows 8.1'i direkt olarak kuramaz. Desteklemeyen donanım hatası mı alsın?
Tamamdır teşekkürler Windws 10 devam edeceğim Windows 11 tam sürüm çıkana kadar.

Hocam bence beklemeye devam edin stabil olunca geçebilirsin.

Evet Windows 11 tam sürüm çıkana kadar Windows 10 devam edeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı