Windows 10 yeniden başlatınca çok geç açılıyor

Elsiyon

Hectopat
Daha fazla  
Sistem:

• B450M S2H (BIOS güncelleme yaptım, düzelmedi.),
  • AMD R3 3100,
  • SanDisk Ultra 3D NVMe M.2 SSD (Sağlamlık durumu %99.),
  • RX 5500 XT 8 GB - 16 GB RAM.

Bilgisayarı kapatıp açınca en ufak bir sorun yok, 10 saniyeden daha az bir sürede açılıyor ancak bilgisayara reset atınca açılma süresi 2 dakikaya yakın sürüyor. Sorunu bir türlü bulup, çözemedim. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Sistem:

• AMD R3 3100,
  • SanDisk Ultra 3D NVMe M.2 SSD (sağlamlık durumu %99.),

Bilgisayarı kapatıp açınca en ufak bir sorun yok, 10 saniyeden daha az bir sürede açılıyor ancak bilgisayara reset atınca açılma süresi 2 dakikaya yakın sürüyor. Sorunu bir türlü bulup, çözemedim. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Yeniden başlatınca geç açılma sorunu normaladir herkeste olur.

Büyük ihtimalle hızlı başlat özelliğinden kaynaklı. Yeniden başlatma özelliğinde hızlı başlat devreye girmez. Bu sayede bilgisayar tam olarak kapanıp açılır. Ancak bilgisayarı kapat seçeneği ile kapatıp açınca hızlı başlat devreye girer ve bilgisayar biraz daha hızlı açılır.

Büyük ihtimalle hızlı başlat özelliğinden kaynaklı. Yeniden başlatma özelliğinde hızlı başlat devreye girmez. Bu sayede bilgisayar tam olarak kapanıp açılır. Ancak bilgisayarı kapat seçeneği ile kapatıp açınca hızlı başlat devreye girer ve bilgisayar biraz daha hızlı açılır.
Ama bilgisayarda NVMe M.2 SSD var. Yine de hızlı açılması gerekmez mi?

Sistem:

• AMD R3 3100,
  • SanDisk Ultra 3D NVMe M.2 SSD (sağlamlık durumu %99.),

Windows'un bilgisayarınızı yeniden başlatmak sağlıklıdır sorunları çözer demesi hızlı başlatı sıfırlamasından kaynaklıdır hocam.
Ama bilgisayarda NVMe M.2 SSD var. Yine de hızlı açılması gerekmez mi?

Bende de var gerekmez.

Geri
Yukarı