Windows 10 yüklerken Adata SU630 gözükmüyor

Distingue

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Full Stack Developer
SSD veya HDD modeli
Adata SU630
Merhabalar, Windows 10 yüklü olan sorunsuz çalışan SSD'yi ana bilgisayardan çıkartıp farklı bir bilgisayara ikincil disk olarak taktım ve disk görüntülenmediği için disk yöneticisi'nden dinamik diske dönüştürdüm. Dinamik diske dönüştürünce bilgisayar diski gördü ve işlemlerimi yaptım. Daha sonra diski asıl kullandığım bilgisayara taktım ve Windows açılmadı. Siyah ekranda alt tire yanıp sönüyor. Sonrasında USB ile format atmayı denedim fakat disk seçimi ekranında SSD gözükmedi.

Diskpart ile diskleri listelediğimde disk 0, 0 MB olarak gözüküyor ve convert, format gibi komutlar çalışmıyor. Durum böyle olunca diski farklı bilgisayara ikincil disk olarak tekrar taktım. Diski takınca o bilgisayar da açılmamaya başladı. Diski çıkardığımda diğer bilgisayar normal şekilde çalışıyor. Diskte acaba yazılımsal bir hata mı yoksa donanımsal sorun mu oluştu?

SSD: Adata SU630.

Donanımsal arıza. Diski servise vermenizi öneririm. Öncesinde diske Power Cycle yapmayı deneyebilirsiniz:

Donanımsal arıza. Diski servise vermenizi öneririm. Öncesinde diske Power Cycle yapmayı deneyebilirsiniz:

Hocam aynı sorunu ben de yaşadım fakat benimki NVMe M.2 SSD. Adata yine aynı şekilde SX6000NP modeli. Aynı durum yaşanmış olabilir mi? Bir gözüküyor, bir gözükmüyor çok garip bir durum. Ben de içinden çıkardım SSD'yi, HDD ile işkence çekiyorum. Umarım oluyordur.

Hocam aynı sorunu ben de yaşadım fakat benimki NVMe M.2 SSD. Adata yine aynı şekilde SX6000NP modeli. Aynı durum yaşanmış olabilir mi? Bir gözüküyor, bir gözükmüyor çok garip bir durum. Ben de içinden çıkardım SSD'yi, HDD ile işkence çekiyorum. Umarım oluyordur.
Gayet muhtemel ama öncesinde bir BIOS update ile şans verilebilir. Anakart M.2 uyumunu artırabiliyor bazı güncellemeler. Sürüm notlarında yazar üretici.

Yeni konular

Geri
Yukarı