Windows 10 Yüksek RAM Kullanım Sorunu

hellokids

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10'a yükselttim temiz kurulum yaparak. PC boştayken %60-50 civarı RAM kullanıyor. Sebebi nedir? Kurulum yaparken güncellemeleri yüklemedim, ondan olabilir mi?
  • 2GB RAM
  • Athlon x2 250 işlemci

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8'e geç istersen. O sistemde 8 ile 10 arasında fark olmaz.
İlgilendiğiniz için teşekkürler. Güncelledikten sonra ram kullanımı %40 lara kadar düştü. %40 olması normal herhalde 2 gb ram e göre en kısa zamanda 4 GB RAM takviye yapacağım WİN 10 kullanmaya devam edecem WİN 8 e göre çok iyi...

İlgilendiğiniz için teşekkürler. Güncelledikten sonra ram kullanımı %40 lara kadar düştü. %40 olması normal herhalde 2 gb ram e göre en kısa zamanda 4 GB RAM takviye yapacağım WİN 10 kullanmaya devam edecem WİN 8 e göre çok iyi...

Sorun yine devam edebilir. Benim bellek kullanımı %70-80 lerdeydi. Güncelleme yaptıktan sonra %30'lara düştü. Gün geçtikçe arttı ve şu anda %90 civarlarında (sadece mozilla açık). Temiz kurulum yapmayı düşünüyorum. Ancak yeterli olurmu bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı