Windows 10 Yükseltmesinde Tekrar Hoşgeldiniz Ekranında Takılma

steadyflow

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS Prime B550M-K
AMD Ryzen 5 5500
ASUS Dual RTX 3060 12GB
Adata XPG 2x8 GB 3200 Mhz
Kingston 1TB NV2 NVMe PCIE 4.0
FSP Hyper Pro H3 650W 80+ Bronze
ASUS TUF GAMING VG247Q1A 23,8 inç Full HD (1920x1080), 165 Hz, 1ms
Merhabalar. Bulduğum orijinal Windows 7 lisansı için W7'ye geçtim. Yükseltmeyi yaptım fakat bu ekranda takılı kaldım. Lütfen yardımcı olun. Format atamam maalesef. Önemli fotoğraflar var bilgisayarda. En kötü Windows 7 ekranına dönebileyim. Yardımlarınızı bekliyorum. Döneyim ki en kotü yedekleyip sıfır kurulum yapabileyim W10'a. @Murat5038 @Recep Baltaş @MF

Fotoğrafı küçültemiyorum telefondan. Resime ihtiyaç duyarsanız başka platforma yükleyebilirim.

Tek disk var. Aklıma gelen bir bölüm ayırıp format atmak ama format diski de oluşturamıyorum şu anda. Başka bir bilgisayar yok elimde. Ancak yarına, hatta diğer günlere kalır. O fotoğrafları alabilsem yeter. Gerisinin canı cehenneme. [emoji2]

Başka bir bilgisayar yok elimde. Bir şey geldi aklıma. Onu deneyeceğim birazdan.

Sorunu "Gelişmiş Seçenekler - Önceki Sürüme Geri Dön" yolunu izleyerek çözdüm. Konu kilitlenebilir.

Temiz kurulum yaparken format atmak tamamen tercih meselesidir. Format atmazsanız dosyalarınız kaybolmaz. Windows'un kurulumda oluşturduğu klasörler (Program files, Users, Windows...) ise ise Windows.old klasörüne aktarılır. Resimleriniz bu klasörlerin içindeyse Windows.old klasöründen alabilirsiniz.

Sizin sorununuza dönecek olursak bilgisayarı güvenli kipte başlatıp yeni kullanıcı açıp yeni kullanıcı ile bilgisayarınızı başlatırsanız sorununuz düzelecektir. Yeni kullanıcı açarken de aynı yerde takılıyorsa temiz kurulum yapın. Güvenli kipe girmek için Windows 10 kurulum USB'sinden tamir bölümünden gelişmiş başlangıç yaparak girebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim cevabınız için. Bende Windows.old klasörü sayesinde geri döndüm 7'ye. Elimdekileri yedekledikten sonra tekrar denerim. Eğer yine aynı olursa kullanıcam sizin yönteminizi. Tekrar teşekkür ederim cevap için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı