Windows %100 disk kullanımı

YavuzG

Hectopat
Sistem %100 disk kullanıyor. Sebebi nedir acaba?
  • Ekran kartı: Intel HD Graphichs Family/NVIDIA GT 840M
  • İşlemci: i5-4210U 1.70 GHz
  • RAM: 8 GB
  • Windows 10 64 Bit
sa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Program kaldırmaya çalıştın galiba ya da bilgisayarında olağan üstü olaylar dönüyor.

Ya aslında PC benim değil kuzenimin PC'si, PC bana geldiğinde açılmıyordu bile disk error occurred press CTRL+alt+Del to restart hatası veriyordu bunu düzelttim ondan sonra PC'yi bir açtım PC hareket etmiyor bir baktım disk kullanımı %100, ondan dolayı foruma konu açayım dedim.

SSD kullanmıyorsan normal bir durum.
Nasıl normal bir durum? Ssd kullanmıyorum ama şuan disk kullanımı %1 bende. Yanlış bilgilendirmeyelim lütfen.
Görev yöneticisinden hizmetler kısmında altta "hizmetleri aç" olması lazım. Ona basınca çıkan yerde aşağılarda Windows Search var. Ona sağ tıklayıp özelliklerden devre dışı bırakıp tekrar sağ tıklayıp durdura tıklar mısın? Youtube'da böyle bir video görmüştüm. Zaten genelde devre dışı bırakılması tavsiye edilen bir şey.

Nasıl normal bir durum? Ssd kullanmıyorum ama şuan disk kullanımı %1 bende. Yanlış bilgilendirmeyelim lütfen.
Görev yöneticisinden hizmetler kısmında altta "hizmetleri aç" olması lazım. Ona basınca çıkan yerde aşağılarda Windows Search var. Ona sağ tıklayıp özelliklerden devre dışı bırakıp tekrar sağ tıklayıp durdura tıklar mısın? Youtube'da böyle bir video görmüştüm. Zaten genelde devre dışı bırakılması tavsiye edilen bir şey.
Şu an bende de %9 ama Unity, Visual Studio, Photoshop kullanırken veya herhangi bir programın kurulumunda %100 değerine fırlıyor.
1587794577057.png

Bu işlemlere başlamadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturmanız tavsiyemdir.

Yukarıdaki rehbere ek olarak Arama çubuğuna Hizmetler yazın. SysMain ve Windows Search servislerini durdurun ve devre dışı bırakın.

OneDrive arada diskinizi ve internetinizi meşgul eder. Kullanmıyorsanız kaldırabilirsiniz.

Windows Defender HDD'li sistemi çok yorar. Neler yüklediğinize hakimseniz kapatabilirsiniz.

Arkadaşlar biraz zor oldu ama çözebildim. İlk başta Windows Güvenliği'ne giriyoruz. Virüs ve tehdit koruması'na tıklıyoruz ve oradaki Gerçek zamanlı koruma vb. tüm ayarları kapatıyoruz. Sonrasında Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ne (Başlat'a regedit yazıp) giriyoruz. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender yolunu açıyoruz. Sağ tarafta bulunan boşluğa sağ tıklayıp yeni bir DWORD 32 bit değeri oluşturuyoruz. İsmini DisableAntiSpyware yapıyoruz. Değer verisini 1 yazıp tabanı Onaltılık seçiyoruz. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatıyoruz. Sonrasında Görev Yöneticisi'nde Başlangıç sekmesine giriyoruz ve Windows security notification icon'u devre dışı bırakıyoruz . Son olarak sistemi yeniden başlatıyoruz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı