Windows 10'a geri dönülür mü?

Thundem

Hectopat
Selam kardeşler, yaklaşık 6 aydır Windows 11 kullanıyorum ancak Windows 10'a geri dönmeyi düşünüyorum. Sebebi ise Windows 11'i kullandığım süre boyunca pek bir sorun yaşamasamda çoğu zaman deneysel bir sürüm olduğunu hissettirdi. Ve alışkın olduğumuz Windows 10'a göre tasarım farklılıkları dışında pek bir artı özelliğini görmedim. Sizce bu zamandan sonra temiz bir kurulum ile Windows 10'a dönmek mantıklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam kardeşler, yaklaşık 6 aydır Windows 11 kullanıyorum ancak Windows 10'a geri dönmeyi düşünüyorum. Sebebi ise Windows 11'i kullandığım süre boyunca pek bir sorun yaşamasamda çoğu zaman deneysel bir sürüm olduğunu hissettirdi. Ve alışkın olduğumuz Windows 10'a göre tasarım farklılıkları dışında pek bir artı özelliğini görmedim. Sizce bu zamandan sonra temiz bir kurulum ile Windows 10'a dönmek mantıklı mıdır?
Mantıklı değil.

Şu anlık 11'e geçilmez bence ben daha beklemeyi düşünüyorum.

Windows 11 her açıdan "tamamlanmamış" ve saçma sapan bir işletim sistemi. Kaldı ki zaten Windows 10'un boyanmış hali desek yalan olmaz. Sistem özelliklerin ne kadar iyi olursa olsun her an problem çıkarmaya meyilli. Ben geçtiğime pişmanım, eğer üşenmeyeceksen 10'da dönmeni şiddetle tavsiye ederim.

Sistem bilginizi sormayacağım çünkü hiç önemi yok. 10'da daha rahatsanız 10'a geçin. Bu tamamen sizin alacağınız deneyime bağlı vermeniz gereken bir karar. 22H2'den sonra belki 11'i tekrar denemek isteyebilirsiniz.

Problem çıkaracak programları kaldırıp devre dışı bırakırsanız Windows 11 daha mantıklı. Zaten aynı çekirdek üzerine inşa edilmiş. RAM kullanımı, bazı lüzumsuz programları kaldırınca Windows 10'dan daha az oluyor. Ayrıca Windows 10'da da hatırı sayılır derecede saçma hatalar vardı. Bunu engelleyemeyiz. Şu ana kadar herhangi bir Windows 11 sorunuyla karşılaşmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı