Windows 10'a veri kaybı olmadan dönme

BeyazAslan

Centipat
Yer
Dünya :)
Daha fazla  
Geri dönmek için bu durumlarda eski imaj var ise oradan yok sa yedek alarak format ile temiz kurulum ile verilerin aynı yerlerine konması şeklinde.

Prime777

Gigapat
Makaleler
29
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
🖥️ PC: Core 2 Quad Q9500 | GT 430 2GB VRAM | 4 GB RAM | ASUS P5KPL- SE | Samsung 870 EVO 250 GB SSD | Windows 10 Home
Keyboard: Logitech G213 Prodigy | Mouse: Logitech G102 Lightsync | Headset: Gamepower Tinker V2 7.1 | Monitor: BenQ G922HDAL 60HZ | USB: Kioxia 32 GB 2.0 | Phone: Samsung Galaxy J7
Meslek
Öğrenci
Hocam ISO olmadan geçtim ama yükleniyor bakalım Windows 10 ISO'su verileri koru varsa çok iyi.

Eğer Windows 11'den Windows 10'a "Windows 10 yükseltme aracıyla" geri dönecekseniz çok yüksek ihtimal uygulamaları, dosyaları koru seçeneği aktif olmayacak.

Prime777

Gigapat
Makaleler
29
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
🖥️ PC: Core 2 Quad Q9500 | GT 430 2GB VRAM | 4 GB RAM | ASUS P5KPL- SE | Samsung 870 EVO 250 GB SSD | Windows 10 Home
Keyboard: Logitech G213 Prodigy | Mouse: Logitech G102 Lightsync | Headset: Gamepower Tinker V2 7.1 | Monitor: BenQ G922HDAL 60HZ | USB: Kioxia 32 GB 2.0 | Phone: Samsung Galaxy J7
Meslek
Öğrenci
Aktif değil hocam ya peki başka yolu yok mu sürücüyü bölüp yüklesem garip grup işler uygulayıp dönsem olmaz mı?

Format ekranında disklerinizi biçimlendirmezseniz veya silmezseniz verileriniz silinmez Windows.old klasörüne taşınır ya da olduğu gibi kalır. Ama oyunlar çalışmayabilir çünkü oyunların Regedit girdileri falan var. Bir de format ekranında yükseltme seçeneği var ancak üst sürüme geçerken yapılabiliyor belki çalışmayabilir ya da hata verebilir. Onun harici ipucu olarak: Hani o dosyaları ve uygulamaları koru seçeneği aktif değil ya o şey Windows klasöründeki dosyalar için. Yani program files, program dosyaları, appdata gibi yerler için geçerli. Disk içerisinde Windows klasörlerinden bağımsız bir yere klasör açıp oraya atarsanız yüksek ihtimal silinmez. En azından ben böyle yapıyordum.

Adsız.png

Yeni konular

Yukarı