Windows 10'da BIOS bölümüne nasıl girilir?

slahshoot53

Centipat
Daha fazla  
BIOS olarak adlandırılan bölüme girmeye çalışıyorum. PC'yi açarken delete, F10 ve F2 gibi tuşları da denedim fakat monitör siyahtan kalıyor. Ancak bir tuşa basmadigim zaman normal açılıyor. Windows üzerinden girmeye çalışıyorum (Shift+acilirken) orada da yeniden baslata tıkladığımda hiçbir şey olmuyor ve input not supported alıyorum. PC'yi sıfırlamak için gerekiyor oraya girmem. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS olarak adlandırılan bölüme girmeye çalışıyorum. PC'yi açarken delete, F10 ve F2 gibi tuşları da denedim fakat monitör siyahtan kalıyor. Ancak bir tuşa basmadigim zaman normal açılıyor. Windows üzerinden girmeye çalışıyorum (Shift+acilirken) orada da yeniden baslata tıkladığımda hiçbir şey olmuyor ve input not supported alıyorum. PC'yi sıfırlamak için gerekiyor oraya girmem. Yardımcı olabilir misiniz?
Bios mu demek istediniz ?

Anakart üreticinizin yönergelerine bakın ya da anakart üreticinizi yazın.

Gelişmiş Başlagıç -> Sorun Gider -> UEFI ayarlarını takip ederek kolayca girebilirsin.

Geliş Başlangıca da Ayarlar -> Güncellemer kısmından ulaşabilirsin;
1679337092415.png

Ayarlar => Sistem => Kurtarma => Gelişmiş Başlangıç
Sorun Gider => Gelişmiş Seçenekler => UEFI Donanım Yazılımı Ayarları

ya da

Denetim Masası => Görüntüleme Ölçütü => Büyük Simgeler (Tüm denetim masası öğeleri) => Güç Seçenekleri => Güç Düğmesinin Yapacaklarını Değiştirin => Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir => Hızlı Başlatmayı Aç tikini kapatırsanız BIOS'a girme tuşunuz ile girebilirsiniz.

Geri
Yukarı