Windows 10'da hesap silince yüklenen uygulamalar gider mi?

BalikŞuşişi

Kilopat
Makaleler
1
Windows 10'da kullandığım Microsoft hesabımı sileceğim. Onun yerine de farklı hesap kullanacağım. Silmek istediğim(şu an kullandığım) hesaba X diyorum ve sonradan ekleyeceğim hesaba da Y diyorum. X hesabının içerisindeyken yüklediğim şeyleri X hesabını sildikten sonra Y hesabında kullanabilir miyim?

Kullandığın uygulamalar X hesabına bağlı ve ücretliyse Y hesabına geçtiğinde yüklü olacak ancak kullanamayacaksın. Sen silmediğin sürece halen bilgisayarında kalacak. Diğer uygulamaları zaten eskisi gibi kullanmaya devam edecek, tekrar indirmeye gerek duymayacaksın.

Kullandığın uygulamalar X hesabına bağlı ve ücretliyse Y hesabına geçtiğinde yüklü olacak ancak kullanamayacaksın. Sen silmediğin sürece halen bilgisayarında kalacak. Diğer uygulamaları zaten eskisi gibi kullanmaya devam edecek, tekrar indirmeye gerek duymayacaksın.
Microsoft Store içerisinden hiçbir şey indirmedim. Microsoft Store kütüphaneme baktığımda Windows 10 Pro yazıyor. OEM anahtar alıp onunla etkinleştirmiştim. Bildiğim kadarıyla hesap değiştirdiğimde Windows'un gitmemesi gerekiyor. Gitmez, değil mi? Yani her şeyi kullanabilecek miyim Microsoft Store'dan indirmediğim sürece? Peki uygulamalara tekrar giriş yapmam gerekecek mi?

Etkinleştirmeyi sadece hesap üzerinde yapmıyorsun zaten. Her şeyi eskisi gibi kullanabileceksin. Uygulamalardan kastın Microsoft Store uygulamaları mı? Hangi uygulamalar?

Son düzenleme:
Etkinleştirmeyi sadece hesap üzerinde yapmıyorsunuz zaten. Her şeyi eskisi gibi kullanabileceksiniz. Uygulamalardan kastınız Microsoft Store uygulamaları mı? Hangi uygulamalar?
Microsoft Store üzerinden hiçbir şey indirmedim. Her şeyi kendi sitesi ve internet üzerinden indirdim. Örnek olarak Steam, Firefox, Discord gibi uygulamaları verebilirim.

Bu uygulamaların Microsoft hesaplarınızla hiçbir ilgisi yok. Kaldı ki Windows'u hiçbir hesaba giriş yapmadan yerel hesapla da kullanabiliyorsunuz. Hesap değiştirdiğinizde de eskisi gibi kullanmaya devam edeceksiniz.

İlk mesajımdaki örneği tamamen Microsoft Store için vermiştim. Microsoft ile ilgili olmayan hiçbir uygulama silinmeyecek, değiştirilmeyecek ve tekrardan giriş yapman gerekmeyecek. Sen Microsoft hesabını değiştirdiğinde tamamen duvar kağıdı değiştirmiş gibi olacaksın, yani aslında senin için hiçbir şey değişmeyecek.

İlk mesajımdaki örneği tamamen Microsoft Store için vermiştim. Microsoft ile ilgili olmayan hiçbir uygulama silinmeyecek, değiştirilmeyecek ve tekrardan giriş yapman gerekmeyecek. Sen Microsoft hesabını değiştirdiğinde tamamen duvar kağıdı değiştirmiş gibi olacaksın, yani aslında senin için hiçbir şey değişmeyecek.
Ha bir de şunu unuttum. Masaüstümde önemli fotoğraflar ve dosyalar var. Onlar gidecek mi? İnternette öyle bir şey gördüğümü hatırlıyorum.

Geri
Yukarı