Çözüldü Windows 10’da Kullanıcı Dizin Adı Değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fantom96

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Windows 10 da Microsoft hesabıyla oturum açtım. C:\Users uzantısı içinde kullanıcı adımla oluşan klasör isminde Türkçe karakterler var ve bazı oyun ve programlarda sıkıntı çıkarıyor. Başka sitelerde bulunan bir çok parametreyi uyguladım fakat 2. yönetici hesabımdan ismini değiştirmek istediğim yönetici hesabımın adını değiştirmeye kalkınca dosya kullanılıyor ibaresi belirdi. Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Çözüm
Adımları şuradaki gibi yaptığınızdan emin olur musunuz?

Bahsettiğiniz hatayı; yönetici hesabındayken diğer kullanıcıya ait bir dosya/klasör açtığınızda veriyordu. Sistemi yeniden başlatıp yönetici hesabına girince ilk işiniz ismi değiştirmek olmalı, o zaman hata vermemeli.
Orası başlangıç, ben işlemleri sormuştum. Hoş, başlangıçta açılmıyorsa ve siz de açmıyorsanız orada kullanıcı klasörü altında bir şey açık olmamalı. Fakat var ki bu hatayı alıyorsunuz.

Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler. İşlemlerde bunlar açık.
20210317_213830.jpg
20210317_213820.jpg
20210317_213813.jpg
20210317_213758.jpg
Görev yöneticisinde ayrıntılar kısmından çalışan programlara bakın. Ne engelliyor daha rahat belli olur.
Eki Görüntüle 927590

Hocam benim ayrıntılarda command line bulunmuyor.

İlginç bir şekilde Windows Media Player çalışıyormuş, görevi sonlandırdım düzeldi. Teşekkürler arkadaşlar ilginiz için, iyi akşamlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı