Windows 10'da RAM kullanımı nasıl düşürülür?

Cihangir ceyhan

Hectopat
Sistemimde 6 GB DDR3 RAM var fakat boşta bu şekil az daha düşürmek istiyorum. Nasıl düşürürüm? Bu halde GTA V'de drop giriyor.
Win 8.1 iken gayet akıcı şekilde oynuyorum. Nasıl çözerim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    35,9 KB · Görüntüleme: 22
Sistemimde 6 GB DDR3 RAM var fakat boşta bu şekil az daha düşürmek istiyorum. Nasıl düşürürüm? Bu halde GTA V'de drop giriyor.
Win 8.1 iken gayet akıcı şekilde oynuyorum. Nasıl çözerim?
Windows 10'un hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Şahsen ben Windows 10 Home Single Language sürümünü tercih ediyorum. Pro sürümü kullanıcıysanız arkada Windows'un bazı hizmetleri donanımınızdan faydalanabilir. Olası bu kaybı önlemek için Single Language sürümüne geçebilirsiniz. Ama 6GB RAM; Windows 10'da oyun oynamak için teknik olarak az.

Windows 10'un hangi sürümünü kullanıyorsunuz? Şahsen ben Windows 10 Home Single Language sürümünü tercih ediyorum. Pro sürümü kullanıcıysanız arkada Windows'un bazı hizmetleri donanımınızdan faydalanabilir. Olası bu kaybı önlemek için Single Language sürümüne geçebilirsiniz. Ama 6GB RAM; Windows 10'da oyun oynamak için teknik olarak az.
windows 10 home kullanıyorum ve bazı ram düşürme ayarları yaptığım halde böyle

windows 10 home kullanıyorum ve bazı ram düşürme ayarları yaptığım halde böyle
Aslında Home ve Home Single Language arasında performans farkı yok. Bende 2x4GB(8GB) 1600MHz DDR3 RAM var ve bu RAM günümüz için düşük olmasına rağmen güzel bir şekilde GTA V oynayabiliyorum.Benim fikrimce Windows 8.1'e geri dönebilirsiniz veya RAM'inizi arttırma şansınız varsa bunu deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı