Windows 10'da RAM miktarı arttıkça kullanım artar mı?

dr1.6

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/ Müzisyen
Evet arkadaşlar sorum başlıktaki gibidir. Bir arkadaşımla aynı anda PC aldık, benim PC 16 arkadaşımınkinde ise 8 GB RAM var. Benim PC'nin RAM kullanımı onunkisine göre daha fazla RAM kullanıyor. Neden sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Artar da ondan mesela ben 4 GB RAM kullanıyorum 2 GB civarını Windows alıyor daha fazla RAM daha stabil çalışmasına neden olur? Bir sınırı var mıdır bilmiyorum 32 GB RAM taktığında belki 16 GB'den de fazla kullanacak bunları kısmak için bazı servisleri kapayabilirsin.

Bir miktar artması muhtemel ama yeterli seviyede ise RAM miktarı çok az bir fark oluşturur. Ama Windows RAM gerektiren bir iş yaptığınızda otomatik olarak RAM'i boşaltıyor.

Bir miktar artması muhtemel. Ayrıca işlemci markasının da etkisi oluyor RAM miktarına.
İşlemci AMD Ryzen 5 kanka ramlar de 8+8 dual channel kullanıyorum
Bir miktar artması muhtemel ama yeterli seviyede ise RAM miktarı çok az bir fark oluşturur. Ama Windows RAM gerektiren bir iş yaptığınızda otomatik olarak RAM'i boşaltıyor.
Arkadaşımda pc boşta iken 2.6 gb kullanıyor bende ise 3.0 - 3.6 ararası gidip geliypr boşta. Uzun süre kullanımda 4.0 gb yi bulduğu da oluyor

Geri
Yukarı