Windows 10'da skystar USB HD2 cı TV kartı ve Webcam yazılımı çalışmıyor

UEFI aktif mi peki? Eğer aktifse Windows 7 imajları Windows 8 kurulum paketleri ile karıştırılmadığı sürece Boot edemez. Eğer devre dışı ise kurulum imajını doğru hazırladığınıza emin misiniz?

Doğrudur UEFI aktif ve şu anda UEFI Windows 10 kullanıyorum, kurulumda bott da sorun yok ediyor ancak son kurulumun bitmesine ramak kala starting Windows loğosunda kalıp bir daha yeniden başlatması gerekirken başlamıyor, ayrıca şimdiye değin yüzlerce kez format atmış, sistem kurmuş, Windows editlemiş birisi olarak o konulara biraz vakıfım.
Forumda pek çok arkadaş bu sisteme Windows 7 kurululamaz demiş ancak taki aşağıdaki konuda belirttiğim linkleri görünceye kadar.

bitmesine ramak kala "Starting Windows" logosunda kalıp bir daha yeniden başlatması gerekirken başlamıyor,
Windows 7 UEFI desteğine sahip ama varsayılan kapalı geldiği için başlangıçta takılı kalıyor. Bu yüzden kurulumda ileriye gidemiyorsunuz.

Şuan sürücülerle alakalı zorunluluğunuz olduğu için Windows 7 kurmak istemeniz normal.

Aşağıdaki dağıtımların içeriğine garanti vermemekle birlikte UEFI desteği açık olduğu için mevcut Windows 10'u bozmadan yanına yükleyebilmeniz gerekli. Ama kesinlikle oynanmış dağıtımları tasvip etmiyorum.

https://programindir.cafe/windows-7-uefi-indir-aio-6in1-sp1-turkce-x64-2020.html

Alternatif olarak UEFI kapattıktan sonra hem Windows 10'u hem Windows 7'yi orijinal Microsoft imajı ile Legacy olarak yan yana kurabilirsiniz. Burada gelişmiş olan Windows 10 bootloader'ı tutmak için önce Windows 7'yi yüklemenizi ardından Windows 10 yüklemenizi tavsiye ederim. 🙂

Windows 7 UEFI desteğine sahip ama varsayılan kapalı geldiği için başlangıçta takılı kalıyor. Bu yüzden kurulumda ileriye gidemiyorsunuz.

Şu an sürücülerle alakalı zorunluluğunuz olduğu için Windows 7 kurmak istemeniz normal.

Aşağıdaki dağıtımların içeriğine garanti vermemekle birlikte UEFI desteği açık olduğu için mevcut Windows 10'u bozmadan yanına yükleyebilmeniz gerekli. Ama kesinlikle oynanmış dağıtımları tasvip etmiyorum.

https://programindir.cafe/windows-7-uefi-indir-aio-6in1-sp1-turkce-x64-2020.html

Alternatif olarak UEFI kapattıktan sonra hem Windows 10'u hem Windows 7'yi orijinal Microsoft imajı ile legacy olarak yan yana kurabilirsiniz. Burada gelişmiş olan Windows 10 Bootloader'ı tutmak için önce Windows 7'yi yüklemenizi ardından Windows 10 yüklemenizi tavsiye ederim. 🙂

Zaten Win 7'yi yüklesem Windows 10'a ne gerek varki. :)
UEFI kapatıp legacy olarak flash diski MBR olarak yazdırıp sistem UEFI de olmasa kurmayı sonunda başardım teşekkürler ilgilendiğiniz için...

Son düzenleme:
Rica ederim. Cihaza fiziksel erişimim olsa bir şekilde o sürücüyü Windows 10 üzerinde çalıştırırdım ama donanımın sürücülerinin çok eski olması hem de spesifik bir amaca hizmet etmesinden dolayı uzak çözemedik. Olsun, sağlık olsun. Şu anlık kullanabiliyorsunuz ya donanımlarınızı, daha ne olsun. :)

Elimdeki TV kartını birkaç gün önce Windows 10 ve Windows 11 de çalıştıramadığım için sattım eğer yukarıdaki linkte olan driveri görsem denemeden satmazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı