Windows 10'da skystar USB HD2 cı TV kartı ve Webcam yazılımı çalışmıyor

Nurettin bey

Kilopat
Daha fazla  
Bende Gigabyte A320M anakart, Ryzen 3 1300X, işlemci ekran kartı olarak da GTX 1050 Ti var. Ben buna ikili Windows 7 ve Windows 10 kurdum sorunsuz her ikisi de çalıştı, sonra yeniden format atıp Windows 10 kurdum ama bende olan monitörümün Webcam yazılımı ve skystar USB HD2 cı TV kartım Windows 10'da sürekli mavi ekrana düştü. Bende hemen yeniden Windows 7 kurmak istedim ama bu sefer bir daha yüklenmedi hep starting Windows da kaldı. Her iki aygıtımı Windows 10'da nasıl çalıştırabilirim ?

Monitör: 2340t Webcam software.

TV kartım: Skystar USB HD2 cı.
Windows 7 driveri: Skystar USB 2 HD CI Driver - Win7 added support for the latest drivers.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle, TV kartınız için sürücü paketi içerisinde bulunan ve xxxHID ile biten sürücü paketlerini silebilir misiniz? Aynı isimde 2 dosya AMD64 klasörü içerisinde de mevcut. Onları da silmeyi unutmayalım lütfen.

1618940556764.png
1618940611079.png

Ardından bilgisayarın güç profillerini değiştireceğiz. Bunu yapmak için sırasıyla aşağıdaki adımları takip ediyoruz:
  • Güç planını düzenle
  • Gelişmiş güç ayarlarını değiştir
  • PCI Express
    • Bağlantı durumu güç yönetimi
      • Kapalı
  • ve
  • USB ayarları
    • USB seçmeli askıya alma ayarı
      • Devre dışı

1618940702774.png

1618940806024.png

Bu işlemi uyguladıktan sonra Başlat Menüsüne sağ tıklayarak Aygıt Yöneticisini açıyoruz.

1618940894099.png

Bu işlemi yaptıktan sonra, ilgili donanımı seçip, sağ tıklıyoruz. (Benim cihazımda sizin kartınızdan olmadığı için, başka bir donanım üzerinden anlatacağım.) Sırasıyla:
  • Sürücüyü Güncelleştir
  • Bilgisayarımdaki sürücülere göz at
  • Gözat (ile az önce birkaç dosya sildiğimiz klasörün içeriğini seçiyoruz)
  • İleri
  • Sürücü kurulumu başarılı (veya başarısız) diyecektir. Başarısız olursa buraya ekran görüntüsü ekleyin lütfen.
1618940988847.png

1618941182913.png

1618941210943.png

Eğer sürücü kurulumu başarılı olursa, ilgili donanıma sağ tıklayıp Özellikler seçin. Eğer açılan menüde varsa Güç Yönetimi menüsünü bulup Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın. işaretini kaldırın.

1618941442854.png

Bu işlemler sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın. DVBViewer programını (sanırım Technisat'ın resmi uygulaması) kullanarak test edin. Eğer mavi ekran alırsanız "Minidump" klasörünü yedek almayı ve içerisindeki Dump dosyalarını güvenilir bir bulut depolamaya yükleyerek paylaşın.

TV kartınızı çözdükten sonra Web kameranızla ilgileneceğim. ☺️

Olmadı hocam gene mavi ekran hatası verdi ayrıca son ayarda aygıtımın güç profili bende yok o sanırım PC içerisinde takılabilen kartlarda oluyor. Bendeki USB girişli TV kartı. Ayrıca bendeki win 10 da dump klasörü bende yok sanırım belki modifiyeli sistem olduğu için olabilir
Daha önce microsofta gönderdiğim bu konu ile ilgili minidump dosyası.

Dosya Ekleri

• güç profili.PNG
    güç profili.PNG
    127,9 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Eki Görüntüle 984641

Hcı sürücüsü çöktüğü için bilgisayar mavi ekran vermiş.

O donanıma ait tüm sürücüleri bilgisayardan kaldırmış mıydınız?

O donanımdan kastınız nedir anlamadım, eğer TV kartına ait olanlar içinse denilenleri silip aygıt sürücüsüne mevcut silinen klasörü gösterip hata vermeden yeniden yüklemiştim.

O donanımdan kastınız nedir anlamadım, eğer TV kartına ait olanlar içinse denilenleri silip aygıt sürücüsüne mevcut silinen klasörü gösterip hata vermeden yeniden yüklemiştim.
Aygıt yöneticisi altından TV kartınıza sağ tıklayarak "Aygıtı sil" ve ardından bu cihaza ait tüm sürücüleri bilgisayarımdan kaldır tikini işaretleyerek ilgili aygıt sürücülerini silin. Daha sonra yukarıda verdiğim adımları tekrar deneyin lütfen.

Aygıt yöneticisi altından TV kartınıza sağ tıklayarak "aygıtı sil" ve ardından bu cihaza ait tüm sürücüleri bilgisayarımdan kaldır tikini işaretleyerek ilgili aygıt sürücülerini silin. Daha sonra yukarıda verdiğim adımları tekrar deneyin lütfen.

O şekilde yapmıştım zaten... Windows 7 kurabilseydim hiçbir sorun kalmayacaktı ama oda olmuyor kurulmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı