Windows 10'dan 11'e geçmek mantıklı mı?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
RAM
8 GB DDR4 2666 MHz CL15
SSD veya HDD modeli
512 GB M.2 SSD
Ekran kartı
GTX 1650 + UHD 630
İşlemci
i5-9300H 2.40 GHz
Merhaba. Acer Nitro 5 AN515-54 model bilgisayara sahibim. Özelliklerini yazdım. Şu an Windows 10 kullanıyorum. Bu konfigürasyondaki bir bilgisayarı Windows 11'e geçirmek mantıklı mı? Bilinen bir hatası veya açığı var mı? Bir de bilgisayarımda Windows 10 Pro anahtarı tanımlı. Yani 2 yıl önce 15 TL'ye aldım ve 2 yıldır sorunsuz biçimde kullanıyorum. Windows 11'e geçtiğimde ayrıca bir anahtar almam gerekiyor mu yoksa Microsoft hesabımla giriş yapsam yetiyor mu? Hesabım bilgisayara bağlıydı çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumda lisansınız otomatik olarak Windows 11 Pro lisansına dönüşecektir. Geçmenizi tavsiye ederim. Windows 10'dan pek bir performans farkı yok bana göre. Ama geçilir mi geçilir. Ben beğendim.

Ben geçtiğimde Valorant için TPM istiyordu ve açtığımda görüntü gidiyordu. Başka ekran kartı takıp BIOS'u sıfırlamadıktan sonra düzelmiyordu. Bence Gigabyte anakart varsa geçme.

Edit: Laptop kullanıyorsun sanırım. Laptoplarda nasıl bilmiyorum ama.

Ben geçtiğimde Valorant için TPM istiyordu ve açtığımda görüntü gidiyordu. Başka ekran kartı takıp BIOS'u sıfırlamadıktan sonra düzelmiyordu. Bence Gigabyte anakart varsa geçme.

Edit: Laptop kullanıyorsun sanırım. Laptoplarda nasıl bilmiyorum ama.
Laptop kullandığımı belirtmiştim hocam.

Valorant oynuyorsan geçme ama benim düşüncem Windows 10 daha iyi.
En fazla oynayacağım oyun CS:GO ve Battlefield 1 falan hocam.

Kurulumda lisansınız otomatik olarak Windows 11 Pro lisansına dönüşecektir. Geçmenizi tavsiye ederim. Windows 10'dan pek bir performans farkı yok bana göre. Ama geçilir mi geçilir. Ben beğendim.
Windows 10'dan memnunum. Umarım 11 üzmez. Sanal makineye kurup deneyimledim. Görünüm olarak çok hoşuma gitmiş. Windows 7'deki aero glass gibi olmasa da yine de efektleri hoşuma gitti. Fark yoksa 11 geçebilirim.

Merhaba. Acer Nitro 5 AN515-54 model bilgisayara sahibim. Özelliklerini yazdım. Şu an Windows 10 kullanıyorum. Bu konfigürasyondaki bir bilgisayarı Windows 11'e geçirmek mantıklı mı? Bilinen bir hatası veya açığı var mı? Bir de bilgisayarımda Windows 10 Pro anahtarı tanımlı. Yani 2 yıl önce 15 TL'ye aldım ve 2 yıldır sorunsuz biçimde kullanıyorum. Windows 11'e geçtiğimde ayrıca bir anahtar almam gerekiyor mu yoksa Microsoft hesabımla giriş yapsam yetiyor mu? Hesabım bilgisayara bağlıydı çünkü.

Hocam öncelikle söyleyeyim Windows 11'e geçilir 1 yıl 1 ay olmak üzeredir kullanıyorum sizdirilmis sürümden beri en büyük yaşadığım hata Türkçe dilinde iken 22000.51 sürümünde yaşamıştım pil %100 dolu iken Explorer kendini yeniden başlatiyordu ve 22000.100 sürümünde bu hata giderildi başka bir hata gözlemlemedim. Şu anda Insider betadayim.

Hocam öncelikle söyleyeyim Windows 11'e geçilir 1 yıl 1 ay olmak üzeredir kullanıyorum sizdirilmis sürümden beri en büyük yaşadığım hata Türkçe dilinde iken 22000.51 sürümünde yaşamıştım pil %100 dolu iken Explorer kendini yeniden başlatiyordu ve 22000.100 sürümünde bu hata giderildi başka bir hata gözlemlemedim. Şu anda Insider betadayim.
Madem ki hataları veya göze batacak herhangi bir açığı yok geçebilirim. Format USB'si hazır durumda şu an.

Laptop kullandığımı belirtmiştim hocam.

En fazla oynayacağım oyun CS:GO ve Battlefield 1 falan hocam.

Windows 10'dan memnunum. Umarım 11 üzmez. Sanal makineye kurup deneyimledim. Görünüm olarak çok hoşuma gitmiş. Windows 7'deki Aero glass gibi olmasa da yine de efektleri hoşuma gitti. Fark yoksa 11 geçebilirim.

Windows 10 ile 11 arasında performansta çok bir fark yok. Görünüm olarak hoş bir işletim sistemi oldu.

Bende geçmiştim ama Valorant ne yazikki oynayamiyordum o yüzden Windows 10'a geri döndüm.

Geri
Yukarı