Windows 10'dan Mac'e geçiş?

Taylan Kurt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi daha önce hiç bir şekilde Mac kullanmadım ve Macbook Air almayı düşünüyorum. Ancak özellikle de Windows 10 'dan sonra Mac'e geçmek halen cazip mi?

Mac'ler Apple'ın oluşturduğu havadan dolayı mı bu kadar özel duruyor yoksa gerçekten parasının hakkını veriyor mu?

Özellikle Windows'tan geçenler yanıtlarsa sevinirim.

Bilgisayara Ms-Dos döneminde kullanmaya başladım ve tüm Windows serilerini (10 hariç) kullandım. Bu ne amaçla kullanacağına göre değişir. Dual Boot Hackintosh var bilgisayarımda Windows 7 ile birlikte. Mac çok hızlı çok stabil çalışıyor tabiri caizse yağ gibi akıyor tasarımcıların falanda özellikle mac kullanması daha hızlı ve sıkıntısız render edebilmeleri.Fakat uygulamaların çok pahalı oluşu ve ücretsiz uygulama sayısının az yada uygulamaların yetersiz oluşu bir eksisi.Windows ise uygulama oyun ve diğer araçların büyük bir bölümünün Windowsa özgü olması. Çok fazla teknik destek ve çözüm imkanına sahip olması. Eksileri ise yavaşlığı(Mac e oranla),virüs malware gibi zararlıların çok çok fazla oluşu. Amaçlarınızı gözden geçirin ona göre karar verin.

Mac'i sanırım film , müzik işleriyle uğraşanlar tercih ediyor. Mac'teki bazı programlar Windows'ta olmadığı için. Windows 8.1 performans anlamında çok iyiydi. Windows 10 da öyle olacaktır zamanla.
Mac'te de virus var. Hatta bir mackeeper var evlerden uzak olsun , safaride neye tıklasan karşına geliyor. Bıktırdı yemin ediyorum.
Macbookların avantajı batarya süreleri çok uzun gidiyor. Teknik destek gayet iyi. (2000 tl fazla verince bir zahmet olsun.)
Son olarak diyeceğim Macbook alana kadar Hackintoch uyumlu bir pc al. Hem ucuza alırsın hemde aynı fiyata alacağın Mac'ten daha iyi performansta olur. Ayrıca Macbook için küçük ekran derdi var. Büyük ekranlı Macbook yok.

Arkadaşım ben hem Mac OSX hem de Windows kullanıcısıyım. Standart bir kullanıcı isen Mac OSX yüklü bir Macbook kullanmanı tavsiye ederim. Windows yüklü dizüstü bilgisayarlara göre çok kullanışlı olduğu kanaatindeyim. Fakat Macintosh bilgisayarları oyun oynamak için alacaksan tavsiye etmiyorum. Harici grafik kartı olan bir dizüstü almanı tavsiye ederim. Bir Macbook her zaman parasının hakkını verir. Pil süresi uzun, ekran kalitesi müthiş ve her şeyden önce sağlam... Fiyatları Windows dizüstülere göre daha pahalı ama malzeme kalitesi olarak kıyaslanamaz. Ben halen 13" Macbook Pro kullanıyorum ve son derece memnunum. Spesifik soracağın sorulara cevap verebilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı