Windows 10'dan OS X'e Geçme

Kaanist23

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu aralar artık Windows kullanmaktan bıktığımdan dolayı işletim sistemimi değiştirmek istiyorum. Çok fazla oyun oynayan biriyim, performansa da önem veriyorum. OS X hakkında bilgim yok. Nasıl iyi midir? Geçmemi tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemek istersen sanal makineye kurmak da mümkün. Ayrıca Windows'u kaybetmek zorunda değilsin. İkisini de kurarak başlangıç sırasında geçiş yapabilirsin.

Kurulum yapmak istiyorsanız moderatör arkadaşımızın dedikleri bilgileri vererek başlayabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, bu aralar artık Windows kullanmaktan bıktığımdan dolayı işletim sistemimi değiştirmek istiyorum. Çok fazla oyun oynayan biriyim, performansa da önem veriyorum. OS X hakkında bilgim yok. Nasıl iyi midir? Geçmemi tavsiye eder misiniz?

Oyun oynayan biri iseniz öncelikle normal Windows ortamına çıkan çoğu oyunu oynayamazsınız. Araların da ilk kez kullanacak iseniz çok fark vardır ve hemen "bune yaa diyip, keşke geçmeseydim" diyeceksiniz alışmanız için sabır lazım. Birçok uygulamalar dan, her ne kadar alternatif olarak benzer bir şekilde uygulama olsa da tıpkı oyunlar gibi uygulama sıkıntısı da çekersiniz. Gelelim performans konusuna bu kullanıcı dan kullanıcıya, işlem den işlemlere değişir ama Windows dan daha performanslıdır. Stabil ve sağlam bir işletim sistemidir, kolay kolay hata vermez ve şişme olayı aşırı derece RAM ve İşlemci tüketimi yapmaz. Anlatılacak çok şey var aslında da, şunu belirtmek isterim, hem avantaj hemde dezavantaj var.

Oyun için Windows, produksiyon edit mastering render işleri için Mac OS X biçilmiş kaftan. Performans tamamen sisteminin uyumluluğu ve donanım gücüne bağlıdır.

Geçmeden önce kararınızı iyi verin, verdikten sonra, forum da kurulum ile ilgili bütün bilgiler var. Sorun yaşadığınız yerde yazın yardımcı oluruz. Şunu da belirteyim tüm sisteminiz donanım olarak tam çalışmaya bilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı