Windows 10'dan Windows 7'ye nasıl geçilir?

Cihazın barındırdığı donanımların Windows 7 desteği olması gerekir. GPT, UEFI (Windows 7 Ultimate ağustos 2018 güncellemesi hariç) ve Secure Boot gibi Windows 8 ile gelen özellikler BIOS üzerinden kapatılmalıdır.

ISO dosyasını GPT olarak yazdırdı ama. MBR olarak mı yazdırması lazım şimdi?

Windows 7 Ultimate (kesin olmamakla birlikte Enterprise ve Professional dahil) Ağustos 2018 yaması, UEFi destekliyor. Yani GPT üzerinden de kurabilir. Ama tüm sürümler için MBR ve Legacy BIOS gerekli.

Setupa geldim şimdi sıfırdan temiz başlangıç için her diski biçimlendirmem mi gerekiyor? Yoksa hepsini biçimlendir dersem sorun çıkar mı?
16605827042805103540841404237159.jpg

Setupa geldim şimdi sıfırdan temiz başlangıç için her diski biçimlendirmem mi gerekiyor? Yoksa hepsini biçimlendir dersem sorun çıkar mı?Eki Görüntüle 1486825

Hepsini biçimlendirin, sonra hepsine sil yapın. Tek disk gözüktüğü zaman ileri deyin. Eğer 2 disk olarak kullanmaya devam edecekseniz ve temiz kurulum istiyorsanız 687 GB ve 243 GB olan diskleri biçimlendirin, sil yapmayın. Tek disk yaptıktan sonra yeni diyerek disk oluşturabilirsin bu arada farklı bir boyut istersen.

Hepsini biçimlendirin, sonra hepsine sil yapın. Tek disk gözüktüğü zaman ileri deyin. Eğer 2 disk olarak kullanmaya devam edecekseniz ve temiz kurulum istiyorsanız 687 GB ve 243 GB olan diskleri biçimlendirin, sil yapmayın. Tek disk yaptıktan sonra yeni diyerek disk oluşturabilirsin bu arada farklı bir boyut istersen.

Kurulum sırasında gerekli dosyalar yok gibi bir uyarı verdi pes ettim bilgisayarcıya yaptıracağım sağ olun bütün destek için.

Kurulum sırasında gerekli dosyalar yok gibi bir uyarı verdi pes ettim bilgisayarcıya yaptıracağım sağ olun bütün destek için.

Hayır, pes etmeyin. Bilgisayarcıya götürmenizi önermem. ISO dosyası bozuk olabilir, disk üzerinde hata olabilir, USB bellek hatalı olabilir, ISO dosyasını yanlış yazdırmış olabilirsiniz. Tekrar deneyin.

Hayır, pes etmeyin. Bilgisayarcıya götürmenizi önermem. ISO dosyası bozuk olabilir, disk üzerinde hata olabilir, USB bellek hatalı olabilir, ISO dosyasını yanlış yazdırmış olabilirsiniz. Tekrar deneyin.

ISO dosyasını verdiğiniz linkten indirdim zaten USB bellek hatalı ise şimdilik yapabileceğim bir şey yok çünkü başka USB bellek yok ve artık biçimlendirdim sürücüleri yani ortada isletim sistemi kalmadı açıldığı anda boot menüsü geliyor bayağı uğraştım bence bilgisayarcı en iyisini yapacaktır.

ISO dosyasını verdiğiniz linkten indirdim zaten USB bellek hatalı ise şimdilik yapabileceğim bir şey yok çünkü başka USB bellek yok ve artık biçimlendirdim sürücüleri yani ortada isletim sistemi kalmadı açıldığı anda boot menüsü geliyor bayağı uğraştım bence bilgisayarcı en iyisini yapacaktır.

Bu kötü oldu. ISO dosyaları hatalı mıydı acaba? Hangi sürümü indirdiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı