Windows 10'dan Windows 8.1'e nasıl dönülür?

Emre İpek

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yanlış hatırlamıyorsam Win 8.1 eski bir laptopum vardı. Windows 10 kurduk fakat çok yavaşladı. Windows 10'u silip 8.1 nasıl kurabilirim?

Not: USB - CD yok.

Anladığım kadarıyla uzun bir süre geçmiş. Geri yükleme noktası yoksa, mecburen temiz kurulum gerekir. Kurulum mantığı 10 ile aynı. Linkten ISO dosyasını indirip kurabilirsiniz.

Yanlış hatırlamıyorsam Win 8.1 eski bir laptopum vardı. Windows 10 kurduk fakat çok yavaşladı. Windows 10'u silip 8.1 nasıl kurabilirim?

Not: USB - CD yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladığım kadarıyla uzun bir süre geçmiş. Geri yükleme noktası yoksa, mecburen temiz kurulum gerekir. Kurulum mantığı 10 ile aynı. Linkten ISO dosyasını indirip kurabilirsiniz.

5 aydır Windows 10 kullanıyorum herhalde 5 ay oldu diye kurtarmada önceki sürüme dönemedim.
10'u da ben kurmadım ama hocam. Bu linkten Next Next Next diyerek 8.1'i kurabilir miyim dersiniz?
Windows 8.1'den Windows 10 yükseltme mi yaptınız yoksa USB üzerinden Windows 10 mu kurdunuz.

Bilgisayarcı baştan kurdu hocam Windows 10'u. format attı yani yükseltme olmadı diye biliyorum.

Evet hocam. Kurulum mantığı aynı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Evet hocam. Kurulum mantığı aynı.

Hocam peki kurtarma kısmında "bu bilgisayarı sıfırla" kısmı ne işe yarar?

Sıfırlama, mevcut olanı sıfırlama için.

5 aydır Windows 10 kullanıyorum herhalde 5 ay oldu diye kurtarmada önceki sürüme dönemedim.
10'u da ben kurmadım ama hocam. Bu linkten Next Next Next diyerek 8.1'i kurabilir miyim dersiniz?

Bilgisayarcı baştan kurdu hocam Windows 10'u. Format attı yani yükseltme olmadı diye biliyorum.

Casper hazır sistemim vardı. Windows 8.1'den 10 yükseltme yapmıştım 2 ay sonra geri dönmek istedim ve güncelleştirme ve güvenlik > kurtarma > bilgisayarı sıfırla > her şeyi sil demiştim ve Windows 8.1 kurmuştu bilgisayar. Ama sen ISO dosyasıyla yaptıysan bu yöntem işe yaramayabilir tekrar Windows 10 kurarabilir.
Şu seçenek varsa mı sizde eğer yoksa ISO dosyasından Windows 8.1 geçin.

1624133671408.png

Casper hazır sistemim vardı. Windows 8.1'den 10 yükseltme yapmıştım 2 ay sonra geri dönmek istedim ve güncelleştirme ve güvenlik > kurtarma > bilgisayarı sıfırla > her şeyi sil demiştim ve Windows 8.1 kurmuştu bilgisayar. Ama sen ISO dosyasıyla yaptıysan bu yöntem işe yaramayabilir tekrar Windows 10 kurarabilir.
Şu seçenek varsa mı sizde eğer yoksa ISO dosyasından Windows 8.1 geçin.

Eki Görüntüle 1075347

O kısım yok hocam. Peki sıfırlasam her şeyi sil desem, yine Windows 10 kursa bile yine biraz olsun hızlanır değil mi laptop

Geri
Yukarı