Windows 10'u SSD'ye taşıma

En temizi baştan kurmak.
Samsung SSD'si aldığımda SSD yanında bir CD gelmişti. HDD'den SSD'ye aktarım yapmayı sağlayan, belki size de gelir öyle bişey.

Klonlamadan bahsedilmiş. Doğru klonlama ile taşınılabilir fakat bunun yerine önemli dosyalarınızı bir USB belleğe veya bir Hard Disk'e taşıyıp temiz bir kurulum ile geçiş yaparsanız daha az hatalı ve daha verimli bir deneyim yaşarsınız. Klonlama işlemi sırasında hatalı bir .sys uzantılı dosya yüklendiyse ya da eksik dosya yüklendiyse o sistemin çökme riski bile var. Bu yüzden ben şahsen önermiyorum klonlamayı.

Klonlama yapabilirsiniz. Ardından HDD'yi tamamen biçimlendirip ikinci bir disk olarak kullanabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama ben önerir miyim? Şahsen önermem, hatalı kopyalanan dosyalar varsa, özellikle de sistem dosyaları, vay hâlinize. Ama bütün sürücüleri yüklemekle uğraşamazsınız, çok fazla programınız vardır vb. durumlarda güzel bir yöntem.

Sadece Windows ve birkaç oyunumu yüklemek yüklemek istiyordum SSD'ye.
Şimdi benim HDD 1 TB 900GB'si dolu ama SSD 500GB hepsini mi SSD'ye klonluyor çünkü öyleyse yer yetmez.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı