Windows 10'u yeni SSD'ye kopyalama

580011

Centipat
SSD den SSD ye kopyalamak?

Merhaba.
Toplamda 2 adet SSD mevcut bunlardan biri Windows 10 kurulu ve bilgisayarda takılı diğeri ise değil diğerini de aynı verileri aktarmam nasıl olabilir? Her ikisi de NVMe SSD biri dolu diğeri boş. Sanırım kısaca özetleyebildim. 😂
Şimdi ben bir şeyi merak ediyorum.
Mevcut bilgisayarımda 256 GB'lık bir SSD mevcut.
Ben yeni 1TB'lık SSD daha aldım.
Bilmediğim için sizlere danışmak istedim. Acaba ben mevcut Windows 10 sistemimi yani 256 GB olan SSD'deki her şeyi yeni aldığım 1TB'lık SSD'ye olduğu gibi nasıl kopyalayabilirim? Bunlar için ekstra aparat mı gerekiyor veya bir yazılımla mı olabilir? Veya böyle bir saçmalık mı olur olmaz öyle şey mi :)

Son olarak eski SSD'yi söküp yeni SSD'yi takarsam ne olur? Bilgisayar açılır mı? Buradaki yapılacak işlemler çok mu uzun sürer?

Mevcut sistemim şu anki kurulu Windows 10.
XPG 256 GB SX8200 Pro NVMe okuma 3500 MB-yazma 1200 MB M.2 SSD (aSX8200PNP-256GT-C)

Yeni aldığım SSD.
Samsung SSD, 970 EVO p. M.2, 1 TB, NVMe MZ-V7S1t0bw

Her bilgi benim için önemlidir. Ricam yardımı olacaklar öncelikli aydınlatırlarsa çok sevinirim. Mevcut konunun dışına çıkılmasını istemem. Ve farklı yollar mevcutsa paylaşabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Merhaba.
Şimdi ben bir şeyi merak ediyorum.
Mevcut bilgisayarımda 256 GB'lık bir SSD mevcut.
Ben yeni 1TB'lık SSD daha aldım.
Bilmediğim için sizlere danışmak istedim. Acaba ben mevcut Windows 10 sistemimi yani 256 GB olan SSD'deki her şeyi yeni aldığım 1TB'lık SSD'ye olduğu gibi nasıl kopyalayabilirim? Bunlar için ekstra aparat mı gerekiyor veya bir yazılımla mı olabilir? Veya böyle bir saçmalık mı olur olmaz öyle şey mi :)

Son olarak eski SSD'yi söküp yeni SSD'yi takarsam ne olur? Bilgisayar açılır mı? Buradaki yapılacak işlemler çok mu uzun sürer?

Mevcut sistemim şu anki kurulu Windows 10.
XPG 256 GB SX8200 Pro NVMe okuma 3500 MB-yazma 1200 MB M.2 SSD (aSX8200PNP-256GT-C)

Yeni aldığım SSD.
Samsung SSD, 970 EVO p. M.2, 1 TB, NVMe MZ-V7S1t0bw

Her bilgi benim için önemlidir. Ricam yardımı olacaklar öncelikli aydınlatırlarsa çok sevinirim. Mevcut konunun dışına çıkılmasını istemem. Ve farklı yollar mevcutsa paylaşabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Tavsiyem 2 SSD'yi de kullanmanızdır. Sistem 256 GB'lık SSD içerisinde kurulu bulunurken diğer 1TB'lık SSD'ye de dosyalarınızı depolayabilirsiniz.

Windows olmadığı için BIOS'a girip Windows'u kurmanız gerekir.

Bu videoyla disk klonlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows olmadığı için BIOS'a girip Windows'u kurmanız gerekir.

Bu videoyla disk klonlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama buradaki mevzu farklı yani sistem hard diskte kurulu ona ilaveten SSD'yi takabiliyor bende ise durum farklı en üstte de belirttim ama tekrar bir okursanız. Bir SSD takılı diğeri değil. Program vasıtasıyla bir doya vs oluşturamaz mıyım peki. Yani illa ikisi de takılı olacak ise nasıl olamalı. Sadece tek bir yer var anakartta. Yapılabilecek gibiyse lütfen çözüm iyi olur. 🙃Teşekkür ederim.

Ama buradaki mevzu farklı yani sistem hard diskte kurulu ona ilaveten SSD'yi takabiliyor bende ise durum farklı en üstte de belirttim ama tekrar bir okursanız. Yapılabilecek gibiyse lütfen çözüm iyi olur. 🙃 Teşekkür ederim.

Yani, deneyebilirsiniz olur veya olmaz bir şey diyemem ama disk klonlama işlemi için o video işe yarıyor.

Bir SSD takılı diğeri değil. Program vasıtasıyla bir dosya vs oluşturamaz mıyım peki? Yani illa ikisi de takılı olacak ise nasıl olmalı? Sadece tek bir yer var anakartta.

Şimdi anladım siz bunu yazınca, maalesef bilmiyorum.

Geri
Yukarı