Windows 10'un sonraki büyük özellik güncellemesinin kod ismi "ıron" olabilir

Merhaba arkadaşlar. Aslında bu haberi Technopat'ın yapmasını bekliyordum fakat en sonunda dayanamayıp paylaşmak istedim :)

Microsoft'un geliştirici blogunda yanlışlıkla sonraki büyük Windows 10 güncellemesinin kod ismini açıkladı. Sonradan sayfada değişiklik yaparak bu bilgiyi kaldırdı fakat kod ismini açıklayan sürüm çoktan Wayback Machine'e kaydedildi. Aşağıda linkini veriyorum;

Bir de resmini atıyorum;
Screenshot_20200602-225327_Edge.jpg

"We expect the Fast ring to switch over to our Iron (Fe) branch toward the later part of June which will expose this new functionality to Insiders."
Anlamı ise;
"Haziran ayının sonlarında hızlı kademeyi Iron (Fe) derlemelerine geçirmeyi düşünüyoruz, bu sayede bu yeni özellik Insider'lar tarafından kullanılabilecektir."

Yani anlayacağınız yeni Windows 10 sürümünün kod isminin "Iron" olacağı doğrulandı. Büyük ihtimalle 2021'in ilk yarısında çıkacaktır. Bu sürüm için umutluyum, özellikle de arayüz konusunda.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Aynı haberi bende görmüştüm fakat paylaşma ihtiyacı duymamıştım, eğer bu güncelleme sistemin içine etmeyecekse veya x86 desteği sunacaksa deneyimleyeceğim umarım.

Bu sürümle alakalı yenilikler içeren bir çalışma var mı?
Şimdilik pek fazla detay belli değil Iron hakkında. Fakat Haziran'dan sonra yavaş yavaş göreceğiz. Hatta ben bile sistemimi riske atıp Fast Ring üzerinden Iron derlemelerini alabilirim :D
Aynı haberi bende görmüştüm fakat paylaşma ihtiyacı duymamıştım, eğer bu güncelleme sistemin içine etmeyecekse veya x86 desteği sunacaksa deneyimleyeceğim umarım.
İnşallah güzel bir deneyim elde edersiniz :)

Bu arada moderatör arkadaş başlıkta "Iron" yazdığım yeri "ıron" yapmış. Tekrar "Iron" olarak değiştirebilir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı