Windows 10'un Yeni Açılır ve İçerik Menüsü

Çeşitli raporlara ve sızıntılara göre, Windows 10 Sun Valley yükseltmesi, Windows 7 ve Vista günlerinden "yuvarlak köşeleri" geri getirecek şekilde ayarlandı. Yeniden tasarımın bir parçası olarak, üst düzey kullanıcı arayüzleri, Windows 10 için bir estetik değişikliği temsil eden yuvarlatılmış köşeler için keskin köşeler oluşturacak.

Microsoft şimdi Windows uygulamalarındaki açılır menüler (DatePicker, TimePicker, vb.) İçin yeni bir arayüz düşünüyor. Açılır menü için yeni görsel güncelleme, tekerlekler durduğunda rengin değiştirildiği bir "röntgen" efekti sunmayı amaçlıyor.

1611257856149.png


Github yayınlanan bir teklifte. 21 Ocak itibarıyla teklif onaylanmış görünüyor.

1611257920261.png


Başka bir Github teklifinde Microsoft, modern uygulamalar ve ayarlarda Windows 10 menülerine gelen 'yuvarlak köşe' değişikliklerini vurguladı. Microsoft, öğeler arasında ek boşluk bırakarak menüler için dolguyu / kenar boşluklarını güncellemeyi planlamaktadır.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, Microsoft ayrıca menü öğelerine yuvarlatılmış köşeler ekliyor ve menüler Fluent Design'ı desteklemeye devam edecek.

1611257945347.png


Windows 10'un yeni kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri önümüzdeki birkaç ay içinde önizleme yapılarında görünmeye başlayacak, ancak yükseltme 2021'in ikinci yarısına kadar genel kullanıma sunulmayacak.

Kaynak: Microsoft shows off new Windows 10 UI for flyout and context menu
 
Yukarı