Windows 11 21H2 destek sonu yaklaşıyor

Arkadaşlar bu normal bir şey büyütülecek bir yanı yok her sürümün zamanı var.

@yusuf6554
@GokhanYigitGya
Lütfen yanlış bilgi vermeyin.

Windows 10 21H1 sürümüne de verilen destek 13 Aralık 2022 tarihinde sona eriyor yani Windows 10 ve sonraki Windows sürümleri modern ilke ile yönetilir. Yani sürümün değil çıkan güncellemenin destek sonu vardır. Windows 10'nun son güncellemesinin destek sonu tarihi 14 Ekim 2025'dir.

İşletim sistemi yükseltmesi gerçekleştirmesem de yama notlarını okuyor, forumda inceliyorum.

21H2'de bulunan birçok problem ve bug için 22H2'de iyileştirmeler ve düzeltmeler yapılacağı üzerinde çok fazla duruldu. 22H2 ise "Release Preview" ve Beta'ya zaten duyuruldu. Burada Microsoft hatalı bir sürüme tamamıyla desteğini kesmesi gayet normal. Birkaç sürüm daha bu şekilde ilerleyeceğini düşünüyorum.

Belirli bir noktadan sonra kararlılık, performans gibi parametrelerin oturmasından sonra geriye dönük destek sağlayacaktır. (En azından sürümler için sağladığı destek süresini uzatacaktır.)

Windows 10 21H1 sürümüne de verilen destek 13 Aralık 2022 tarihinde sona eriyor yani Windows 10 ve sonraki Windows sürümleri modern ilke ile yönetilir. Yani sürümün değil çıkan güncellemenin destek sonu vardır. Windows 10'nun son güncellemesinin destek sonu tarihi 14 Ekim 2025'dir.

Hocam dediğim sürüm dediğimde demek istediğim güncelleme.

Son düzenleme:
22H2 geçmenizi tavsiye ederim. Hem RTM sürüme ulaştı ufak güncellemeler alıyor normalde olduğu gibi. Insider ile yüklenebiliyor hala yayınlamadılar.

Betaya geçmek istemiyorum.

22H2 geçmenizi tavsiye ederim. Hem RTM sürüme ulaştı ufak güncellemeler alıyor normalde olduğu gibi. Insider ile yüklenebiliyor hala yayınlamadılar.

Sonrasında hatalı bir sürüm gelirse ben bir daha format atamayacağım çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı