Windows 11 22H2 yükledikten sonra oyunlarda FPS düşüşü

NVIDIA kararlı sürüm yayınladı bugün oyunlarda herhangi bir sıkıntı yok şu an için(FIFA 22 Forza 4 LoL PUBG The Witcher2 NFS Payback denedim)

Genel bir sorun gibi geldi. Bende de 10 FPS gibi bir düşüş oldu. Windows 11'in oturmasını bekleyeceğiz yapacak bir şey yok.

İlk indirdiğim gün bende de oldu bir 5-6 saat oynadıktan sonra 3-4 FPS arttı sonra bir gün geçti bugün baktım drop çok azalmıştı FPS ise 5-10 FPS daha artmıştı.

Arkadaşlar acaba Windows 11 Home yüklesem performans farkı olur mu Pro'ya göre bir artış vs?

FPS açısından pek farkı yok, hatta 10 ile 11 arasında da (genel olarak) yok. Bırakın artık şöyle kasar mı kasmaz mı olayını.
Pro olması daha iyi hem ekstra özellik olması çok sorun çıkartmaz.

Birakin artik'i neye gore diyorsun? Ryzen 5600X, 3060 li bilgisayarim butun suruculer guncel olmasina ragmen 11 e gectikten sonra hem islemci hem gpu odakli oyunlara droplara basladi. Bugun 10 a geciyorum tekrardan.

Merhaba arkadaşlar, Windows 11 Pro versiyon yükledikten sonra oturum açma seçeneklerine erişemiyordum. Daha sonra Windows 11 Home yükledim ve oturum açma seçeneklerine erişim sağlayabildim. Ardından 11 Pro key ile sistemimi tekrar Pro versiyona güncellemiş oldum. Hem Windows 10 da hem de 11 de oynadığım oyunların FPS değerleri ise şu şekilde;
Forza Horizon 5 yüksek ayarlarda Windows 10 da 65 FPS alırken Windows 11 de 61 FPS benchmark sonucu oldu.
Euro Truck Simulator Windows 11 ortalama 80 FPS alırken Windows 10 da bu değer 60 FPS civarlarındaydı.
Call of Duty Cold War Windows 11 ortalama 60 FPS alırken Windows 10 da 60 FPS civarındaydı.
Counter-Strike: Global Offensive Windows 11 ortalama 80 FPS alırken Windows 10 da sabit 144 FPS alıyordum(dikey eşitleme aktif)
Yükleyip yüklememek sizlere kalmış ama gözle görülür bir şekilde Windows 11 sistemde bir ağırlık gözlemledim.Her ne kadar Windows 11 in görüntüsünü beğenmiş olsamda Windows 10'a geri dönüş yapacağım.
Kullandığım bilgisayar Asus Tuf Gaming F17 FX706LI-HX199 Notebook
Windows 10'da da var bu sorun. 22H2 sürümü nedense stabil değil. Şu an Windows 10 2019 LTSC kullanıyorum. Oyunlar için gayet stabil bir sürüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı