Windows 11 22H2 yükledikten sonra oyunlarda FPS düşüşü

Bende bunu kuracağım da bugün arkadaşın kullandığı sistemin derleme sürümünü merak ettim aslında. Siz de mi 1809 LTSC kullanıyorsunuz? Eğer kullanıyorsanız winver yazıp çıkan ekranı atabilir misiniz?
Yok hocam. 22H2 kullanıyorum.

1809 sürümü 2019 yılına, 21H2 sürümü 2021 yılına aitmiş hocam.

Yok hocam. 22H2 kullanıyorum.

O sürüm çok sıkıntılı cidden. Medium ayar da açtığım oyunları Low ayar da bile zor açabildim. Planlı eskitme yapılıyor sanırım bilerek performansı düşürüyorlar yeni donanım aldırmak için. Windows 11'e geçsinler diye de yapılıyor bana kalırsa.

O sürüm çok sıkıntılı cidden. Medium ayar da açtığım oyunları Low ayar da bile zor açabildim. Planlı eskitme yapılıyor sanırım bilerek performansı düşürüyorlar yeni donanım aldırmak için. Windows 11'e geçsinler diye de yapılıyor bana kalırsa.
Sıkıntıları doğrudur. Sadece daha canlı görünüm için tercih ediliyor. Windows 10 sönük kalıyor.

Evet ama normal 1809 kullanın. LTSC kullanmayın. Orijinal Türkçe yapmak zor.

Bende ki Türkçe hocam. Sizin kullandığınız LTSC mi şu an da yoksa normal 1809 mu? Bir de winver yazıp çıkan ekranın resmini atma şansınız var mı merak ettim Build sürümünü.

Stabilden öte şu durum var sistem ozellikleri biraz agirlaştırildi 20H1 ve 22H1 iyi idi.

Vallahi hocam LTSC 2021 kullanıyorum 10 gün kadar oldu 21H2 sürümünü baz alıyor bu da yine sıkıntılı çalışıyor. Geçen gün kendi kafasına göre özellik güncellemesini indirip kurmuş ben kapattığım halde nasıl indirip kuruyorsa onu da anlamadım Build sürümü de değişmiş güncellediği belli yani iyice kötü oldu sistem masaüstünde bile ağırlık var resmen YouTube'da video izliyorum ileri geri sararken saniyelik bekletiyor normalde böyle olmuyordu. Cidden güncellemeleri tamamen kapatmak gerek sistemi bozuyorlar. Ben bundan sonra format atacağım zaman NTLite ile ISO'yu açıp Defender ve Windows Update'yi kökünden sileceğim telemetrileri de kapatacağım artık yoksa kullanılmıyor bilerek yavaşlatıyor adamlar.

Windows 10 artik eğer ki kullanicı orta seviye is.

Bende ki Türkçe hocam. Sizin kullandığınız LTSC mi şu an da yoksa normal 1809 mu? Bir de winver yazıp çıkan ekranın resmini atma şansınız var mı merak ettim Build sürümünü.

Vallahi hocam LTSC 2021 kullanıyorum 10 gün kadar oldu 21H2 sürümünü baz alıyor bu da yine sıkıntılı çalışıyor. Geçen gün kendi kafasına göre özellik güncellemesini indirip kurmuş ben kapattığım halde nasıl indirip kuruyorsa onu da anlamadım Build sürümü de değişmiş güncellediği belli yani iyice kötü oldu sistem masaüstünde bile ağırlık var resmen YouTube'da video izliyorum ileri geri sararken saniyelik bekletiyor normalde böyle olmuyordu. Cidden güncellemeleri tamamen kapatmak gerek sistemi bozuyorlar. Ben bundan sonra format atacağım zaman NTLite ile ISO'yu açıp Defender ve Windows Update'yi kökünden sileceğim telemetrileri de kapatacağım artık yoksa kullanılmıyor bilerek yavaşlatıyor adamlar.

Windows 8.ciktiginda Windows 7.guncelleme ile yavaslattilar şimdi Windows 10.icinde gecerli ben 11 kullanıyorum stabil bazen bug goruyorum ama cok değil tek tük.

Windows 10 artik eğer ki kullanicı orta seviye is.

Windows 8.ciktiginda Windows 7.guncelleme ile yavaslattilar şimdi Windows 10.icinde gecerli ben 11 kullanıyorum stabil bazen bug goruyorum ama cok değil tek tük.

Onu biliyorum evet. Hatta yavaşlatan güncellemeleri de paylaşmışlardı yerli yabancı siteler. Bu güncellemeler varsa silin kurmayın diye. Hatta editlenmiş ISO yapanlar özellikle belirtiyorlar bu güncelleme yok falan diye. En çok da Windows 10'a geçirmek için sürekli reklam gösteren güncellemeler vardı sürekli bildirim gelip duruyordu bilerek yavaşlattılar. Aslında hep diyorum ben güncelleme yapmadan kullanıcaksın. Güncelleme yaptığın zaman en iyi sistem de bile mutlaka yavaşlık oluyor. İlk çıkan ISO'lar ile format atacaksın en güzeli. Güncelleme entegre edilmiş güncel ISO'lar ile format atılmamalı bu da aynı mantık oluyor çünkü. Bilerek yapıyorlar kasıtlı olarak yavaşlatıyorlar sistemleri hem Windows 11'e geçirmek için hem de donanım sattırmak için. Tipik Microsoft işte. Adamlar Edge tarayıcısını çıkardılar gözümüze sokar gibi her format sonrası masaüstün de Edge oluyor sen kullanmasan bile yüklü geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı