Windows 11 açılırken çıkan açılış sesinin takılması

EXQDIA

Decapat
Daha fazla  
Windows 11 açılış sesi bilgisayarı yeniden başlattığımda şifre ekranına gelmeden önce 1-2 saniyeliğine takılıyor, garip bir ses çıkarıyor, dırrrr gibi :)
Bunun bir nedeni var mı ya da PC'ye bir zararı olur mu?

sanmıyorum. ama benim pc win 11 in gereksinimlerini karşılamıyordu tpm ve işlemciyi belki ondandır yada normal bir şeydir
TPM(Güvenilir Platform Modülü) bir platform modülü. Makinenin gerçekten o makine olduğunu ispatlayan şey. Mesela Windows TO GO özelliğinde TPM açık olsaydı sadece bir bilgisayarda kullanılabilirdi öyle de anlamı kalmazdı. Onunla alakası olmaz.

Sanmıyorum. Ama benim PC Windows 11'in gereksinimlerini karşılamıyordu TPM ve işlemciyi belki ondandır ya da normal bir şeydir

Hocam benim sistem gereksinimlerim fazlasıyla Windows 11'e yetiyor. Lakin bende de bilgisayarı kapatırken HDD'den ses geliyordu. Windows 10 da bu ses gelmiyor. Tavsiyem sistem tam oturmadan Windows 11 kullanmamanızdan yana.

Hocam benim sistem gereksinimlerim fazlasıyla Windows 11'e yetiyor. Lakin bende de bilgisayarı kapatırken HDD'den ses geliyordu. Windows 10 da bu ses gelmiyor. Tavsiyem sistem tam oturmadan Windows 11 kullanmamanızdan yana.
doğru olabilir. Artık kurduğum için kaldırmayacağım bir sorun var ise çabuk düzeltirler umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı