Windows 11 açılış sesi takılıyor

salmaz

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 7 yıllık Lenovo G5070 laptopum var. Windows'un sitesinden Windows 11 ISO'sunu indirdim sitedeki makaleye göre de temiz kurulum yaptım. Problemim başlıktaki gibi açılış ses efektinin takılması. Başka ses efektlerinde sorun yaşamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop da SSD var mı? Var ise işlemciye anlık yük bindiğinden yapıyor olabilir veya disk kullanımı anlık 100'e fırladığı için yapıyor olabilir.
Laptopla gelen HDD var. Bilgisayarı yeniden başlatıp disk kullanımına baktım ilk açılışta %100 ü gördü, genel olarak çift rakamlara çıkmıyor ama disk kullanımı.

Laptopla gelen HDD var. Bilgisayarı yeniden başlatıp disk kullanımına baktım ilk açılışta %100'ü gördü, genel olarak çift rakamlara çıkmıyor ama disk kullanımı.

Bu gayet normal. Windows 10 bile SSD'siz çok can sıkıyordu bu Windows 11 ile daha da can sıkıcı bir hal almıştır herhalde. Çözüm başlangıç uygulamalarını en aza indirip sisteme SSD takmak olabilir.

Geri
Yukarı