Windows 11 AirPods Kısık Ses

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Huawei Matebook D14 laptopumu hafta sonu okuduğum olumlu yorumlar sebebiyle Windows 11 Home 21H2'ye yükselttim. Başta bilgisayarın hoparlörünün ses düzeyini 100'e getirmeme rağmen kısık ses geliyordu. Daha sonra bekleyen tüm güncellemeleri yapınca düzeldi. Ancak şimdi bilgisayara Apple AirPods 1. Nesil kulaklığımı bağladığımda ses düzeyini yine 100'e getirmeme rağmen çok kısık bir ses alıyorum. Gürültülü bir ortamda çalan müziği bile duyamıyorum (Spotify'ın sesi en sonda olmasına rağmen). Bu sorunun bir çözümü var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

1. Aygıt yöneticisini açın ve aşağıdaki bölümlerde AirPod'larınızın adına sahip tüm aygıtları kaldırın: "Ses Girişleri ve Çıkışları"/ "Bluetooth" / "Ses, Video ve Oyun Denetleyicileri"
  2. Bilgisayarı yeniden başlatın.
  3. AirPod'larınızı sıfırlayın (Kasayı açın ve arkadaki düğmeyi sarı ışık yanana ve ardından tekrar beyaza dönene kadar basılı tutun - Yaklaşık 10 saniye)
  4. AirPod'larınızı bilgisayarınızla tekrar eşleştirin.

Huawei Matebook D14 laptopumu hafta sonu okuduğum olumlu yorumlar sebebiyle Windows 11 Home 21h2'ye yükselttim. Başta bilgisayarın hoparlörünün ses düzeyini 100'e getirmeme rağmen kısık ses geliyordu. Daha sonra bekleyen tüm güncellemeleri yapınca düzeldi. Ancak şimdi bilgisayara Apple AirPods 1. nesil kulaklığımı bağladığımda ses düzeyini yine 100'e getirmeme rağmen çok kısık bir ses alıyorum. Gürültülü bir ortamda çalan müziği bile duyamıyorum (Spotify'ın sesi en sonda olmasına rağmen). Bu sorunun bir çözümü var mıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Ben de yaşadım .Arkadaşın dediği yöntem Apple da yazan yöntem işe yaramıyor. Windows 10'da çözülüyor çünkü stero olarak gördüğü için diye tahmin ediyorum. Hem Free ag var hem de stere olduğu için öyle.

1. Aygıt yöneticisini açın ve aşağıdaki bölümlerde AirPod'larınızın adına sahip tüm aygıtları kaldırın: "Ses Girişleri ve Çıkışları"/ "Bluetooth" / "Ses, Video ve Oyun Denetleyicileri"
  2. Bilgisayarı yeniden başlatın.
  3. AirPod'larınızı sıfırlayın (Kasayı açın ve arkadaki düğmeyi sarı ışık yanana ve ardından tekrar beyaza dönene kadar basılı tutun - Yaklaşık 10 saniye)
  4. AirPod'larınızı bilgisayarınızla tekrar eşleştirin.
Teşekkürler, deneyeceğim.

Ben de yaşadım .Arkadaşın dediği yöntem Apple da yazan yöntem işe yaramıyor. Windows 10'da çözülüyor çünkü stero olarak gördüğü için diye tahmin ediyorum. Hem Free ag var hem de stere olduğu için öyle.
Free olanı kullanmıyorum harici mikrofonum olduğu için. Stereo'yu kullanıyorum sadece. Airpods'ların dahili mikrofonunu kullanmak için ikisini de Hands Free seçmek gerekiyor ve o zaman da hem gelen sesin hem de giden sesin kalitesi düşüyor.

Teşekkürler, deneyeceğim.

Free olanı kullanmıyorum harici mikrofonum olduğu için. Stereo'yu kullanıyorum sadece. Airpods'ların dahili mikrofonunu kullanmak için ikisini de Hands Free seçmek gerekiyor ve o zaman da hem gelen sesin hem de giden sesin kalitesi düşüyor.
Umarım işe yarar. Reddit'teki birçok kullanıcıda işe yaramış.

Umarım işe yarar. Reddit'teki birçok kullanıcıda işe yaramış.
4. adıma kadar geldim. Ancak 3. adımda kulaklığı sıfırladıktan sonra bir süredir beyaz ışık yanıp sönüyor ve bilgisayar kulaklıkları görmüyor. İkisini de kasadan çıkarınca yeşil yanıyor, birini bile taksam beyaz ışık yanıp sönmeye devam ediyor.

4. adıma kadar geldim. Ancak 3. adımda kulaklığı sıfırladıktan sonra bir süredir beyaz ışık yanıp sönüyor ve bilgisayar kulaklıkları görmüyor. İkisini de kasadan çıkarınca yeşil yanıyor, birini bile taksam beyaz ışık yanıp sönmeye devam ediyor.
Yani beyaz ışık yanıp sönmeye başlayınca biraz bekleyin. Hard Reset atılmış olacak. Sonra kapağını kapatıp biraz bekleyin. Kulaklıklarınız içinde dursun. Sonra standart bir şekilde kullanmayı deneyin.

Yani beyaz ışık yanıp sönmeye başlayınca biraz bekleyin. Hard Reset atılmış olacak. Sonra kapağını kapatıp biraz bekleyin. Kulaklıklarınız içinde dursun. Sonra standart bir şekilde kullanmayı deneyin.
Tamam deniyorum. Bu arada Airpods ile ilgili her şeyi aygıt yöneticisinden kaldırmama rağmen aygıt yöneticisinde Airpods ile ilgili şeyler tekrar belirmiş. Yine kaldırmam gerekiyor mu?

Tamam deniyorum. Bu arada Airpods ile ilgili her şeyi aygıt yöneticisinden kaldırmama rağmen aygıt yöneticisinde Airpods ile ilgili şeyler tekrar belirmiş. Yine kaldırmam gerekiyor mu?
Bence yeni bağlantılar oluşturmaya çalıştığı için olabilir. İlk olarak AirPods kısmını halletmeye çalışın. Olmazsa yeniden baştan başlayın, bir de öyle deneyin.

Bence yeni bağlantılar oluşturmaya çalıştığı için olabilir. İlk olarak AirPods kısmını halletmeye çalışın. Olmazsa yeniden baştan başlayın, bir de öyle deneyin.
Tamamdır.
Dediğiniz gibi yaptım reset attı bilgisayar ile de eşleştirdim. Bilgisayarın sesini 100'e getirip bir YouTube videosu açtığımda (YouTube sesi de 100'de iken) hala kısık bir ses alıyorum. Yani çok kısık değil ama iki seviye de 100'deyken bu kadar düşük bir ses vermesi ilginç. Bilgisayar Windows 10'da iken bilgisayar sesi 40'ta YouTube sesi 60-70'teyken son derece tatmin edici bir ses alıyordum. Sorunun kulaklıktan kaynaklanabileceğini düşünüp telefonumda ve başka bir laptopta (Windows 8.1) denedim. İkisinde de hiçbir sorun yaşamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı