Windows 11 Google Play Store Yükleme

Bu kurulum rehberi için öncelikle cihazınızda bir Linux alt sistemin ve 7ZIP tarzı bir arşiv yazılımın yüklü olması ayrıca Android alt sistemini msix yükleme dosyası (1.2 GB) ve Gapps (Android 11 X86 pico) (Yaklaşık 1.2 GB) bulunması gerekmektedir.

Android alt sistemin yükle dosyasını elde etmek için ilgili web sitesinden ProductId ve Slow seçilip "9P3395VX91NR" aramasının yapmanız gerekiyor.
Gelen seçeneklerde "MicrosoftCorporationII.WindowsSubsystemForAndroid_1.7.32815.0_neutral_~_8wekyb3d8bbwe.msixbundle" dosyasını indirmelisiniz.

İndiridiğiniz dosyayı 7ZIP tarzı bir yazılım ile açıp içindeki "WsaPackage_1.7. 32815. 0_X64_RELease-Nightly. Msix" dosyasının içeriğini bir klasöre çıkartın. En son elinizde son resimdeki gibi dosyalar olmalı.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Şimdi Linux alt sistemini terminalde açalım ve sıra sıra komutları girelim.

Bash:
cd /mnt/c/
mkdir GAppsWSA
git clone https://github.com/ADeltaX/WSAGAScript ./GAppsWSA

apt-get update
apt-get install lzip unzip dos2unix

cd /mnt/c/GAppsWSA
dos2unix ./extend_and_mount_images.sh
dos2unix ./extract_gapps_pico.sh
dos2unix ./unmount_images.sh
dos2unix ./VARIABLES.sh

Script hazır şimdi "WsaPackage_1.7. 32815. 0_X64_RELease-Nightly. Msix" dosyasının içindeki "Product. İmg System. İmg system_ext. İmg vendor. İmg" dosyalarını C:\GAppsWSA içindeki #IMAGES klasörüne atınız.

İlgili web sitesinden X86_64 / Android 11 / pico seçeneklerini seçip indirin ve indirdiğiniz ZIP dosyasını ZIP halinde C:\GAppsWSA içindeki #GAPPS klasörüne atınız.
Tekrar Linux alt sistem terminalini açıp komutları sırası ile giriniz.

Bash:
cd /mnt/c/GAppsWSA

./extend_and_mount_images.sh
./extract_gapps_pico.sh
./unmount_images.sh
./VARIABLES.sh

İşlemler bittiğinde #IMAGES klasöründeki dosyaları klasöre çıkardığımız "WsaPackage_1.7. 32815. 0_X64_RELease-Nightly" içine atalım.

"WsaPackage_1.7. 32815. 0_X64_RELease-Nightly" klasörürün içindeki Appxblockmap.xml, AppxSignature. P7X ve AppxMetadata klasörünü siliniz.

WsaPackage_1.7.32815.0_x64_Release-Nightly\Tools içerisinde bulunan kernel dosyasını projedeki kernel dosyası ile değiştiriniz. WSAGAScript/kernel at main · ADeltaX/WSAGAScript

Screenshot_3.png

Screenshot_5.png

Başlat menüsüne geliştici yazıp açılan ayarlar kısmında geliştirici modunu aktif edin.

Screenshot_4.png

Siteminizde Android alt sistemi kurulu ise yedek alıp silin tüm Android uygulamalarınız silinecek çünkü.

PowerShell ya da Windows Terminalini Yönetici olarak açın ve aşağıdaki komutu girip yüklemeyi başlatın.

Kod:
Add-AppxPackage -Register klasöre-çıkardığımız-msix-dosyasının-yolu\AppxManifest.xml

Yükleme sonrasında Android alt sistemini geliştirici olarak başlatın.
Daha sonrasında ADB ile sisteme bağlanıp aşagıdaki komutlara girin.
ADB ile nasıl bağlanacağınızı ilgili konuda bulabilirsiniz.

Kod:
adb connect 127.0.0.1:58526
adb shell
su
setenforce 0

Artık Google hesabınızı girip Google hizmetlerini keyfini çıkartabilirsiniz. Tüm indirdiğiniz uygulamalar aynı şekilde başlat menüsünde gözükecektir.

1635268714671.png

Ben çok uğraşamam ama bana Play Store gibi bir mağaza lazım diyorsanız Aurora Store kurabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    387,5 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Reis peki papci iniyor mu kasma durumu nasıl klavye ayarı yapılabilir mi ve emülatörden iyi mi?
PUBG Mobile ve diğer oyunlarla ilgili video çektim. Gözatmak istersen bakabilirsin. Ama henüz emekleme aşamasındaki bu sistem için yetersiz diyebilirim.
Vide:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kurulumu video ile anlatabilecek yok mu yav...

Son düzenleme:
Uzun süredir bunu bekliyordum W11 kurma zamanı gelmiş.

"Şimdi Linux alt sistemini terminalde açalım ve sıra sıra komutları girelim."

Kısmını anlamadım, linux okeyiz fakat alt sistemi nedir? nasıl açarız falan yazmamışsın veya yazdın ben anlamadım.

Mağaza üzerinden Ubuntu gibi bir linux alt sistem yüklemen gerekiyor ama benim bu rehberim eski artık daha güncel yollar çıkmış olabilir geçenlerde Google kendisi Play oyunlar uygulamasını Windows için tanıttı.

Uzun süredir bunu bekliyordum W11 kurma zamanı gelmiş.

"Şimdi Linux alt sistemini terminalde açalım ve sıra sıra komutları girelim."

Kısmını anlamadım, linux okeyiz fakat alt sistemi nedir? nasıl açarız falan yazmamışsın veya yazdın ben anlamadım.
KANKA "
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
" BU LİNKTEN BAK ADAM PLAY STORE YÜKLEMESİNE KADAR ANLATIYOR VE DAHA RAHAT ANLATIM

Geri
Yukarı