Windows 11 Android desteği ve yeni görev yöneticisi gelmedi

Dinozoflar

Hectopat
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus 1 TB
Ekran kartı
GTX 960 2 GB
İşlemci
Ryzen 5 1600 AF
Selamlar, aylardır beklediğim Android desteği Windows 11'e geldi zannettim fakat hala Microsoft Store'umda tık yok. Üstelik yeni geldiği bahsedilen Görev Yöneticisi de yok. Ben bir arkadaşımın bana verdiği Windows 10 Pro lisans keyi ile orijinal Windows'a sahip oldum ve o şekilde 11'e yükselttim. Yani elimde şu an orijinal Windows 11 Pro var. Peki neyi kaçırıyorum? Windows'taki güncelleme mantığı tam olarak nasıl oluyor? Herkese aynı anda güncellemelerin ulaşmadığını biliyorum fakat yine de kaçırdığım bir şey mi var diye sormak istedim. Size Android güncellemesi veya diğerleri geldi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görev yöneticisi sonraki büyük güncelleme ile gelecek. Bu güncelleme Android desteğini getiriyor. Ama henüz Türkiye'de kullanıma açılmadı. Bölgenizi ABD olarak ayarlarsanız çalışıyor.

Selamlar, aylardır beklediğim Android desteği Windows 11'e geldi zannettim fakat hala Microsoft Store'umda tık yok. Üstelik yeni geldiği bahsedilen Görev Yöneticisi de yok. Ben bir arkadaşımın bana verdiği Windows 10 Pro lisans keyi ile orijinal Windows'a sahip oldum ve o şekilde 11'e yükselttim. Yani elimde şu an orijinal Windows 11 Pro var. Peki neyi kaçırıyorum? Windows'taki güncelleme mantığı tam olarak nasıl oluyor? Herkese aynı anda güncellemelerin ulaşmadığını biliyorum fakat yine de kaçırdığım bir şey mi var diye sormak istedim. Size Android güncellemesi veya diğerleri geldi mi?
Windows 11 1. Nesil Ryzen sistemlere güncelleme getirmeyecek diye duyurulmuştu. Bundan dolayı güncelleme almıyor olabilirsiniz.

Bakınız:
Windows 11 destekleyen AMD İşlemciler Listesi

Windows 11 1. Nesil Ryzen sistemlere güncelleme getirmeyecek diye duyurulmuştu. Bundan dolayı güncelleme almıyor olabilirsiniz.

Bakınız:
Windows 11 destekleyen AMD İşlemciler Listesi
Gerçekten mi? Bu ne saçma iştir. O zaman 10'dan 11'e geçmeme de müsaade etmeseydi sevgili Windows. Ama sistemim kaldırdı ve geçebildim. Fakat işlemcim yüzünden güncelleme alamayacaksam gerçekten Windows falan kullanmam artık. Saçmaladılar iyice.

Android desteği geldi. Microsoft Store'dan Amazon Appstore'u indirerek android uygulamalara ulaşabilirsiniz. Amazon appstore'u kurabilmek için, minimum sistem gereksinimini karşılamanız gerekmekte.

Android desteği geldi. Microsoft Store'dan Amazon Appstore'u indirerek android uygulamalara ulaşabilirsiniz. Amazon appstore'u kurabilmek için, minimum sistem gereksinimini karşılamanız gerekmekte.
1645353760308.png

Sizinki biraz bence hazır-cevap oldu. Çünkü sistem gereksinimlerim karşılasa bile gördüğünüz gibi indiremiyorum. Bu sayfaya da, Micro. Store'dan arayarak ulaşamadım bu arada çünkü arayınca çıkmıyor. Install mobile apps and the Amazon Appstore şu linkteki Mic. Store bağlantısından ulaştım. Sanırım şu an sadece Amerika'da kullanıma açılmış.

Geri
Yukarı