Rehber Windows 11 bilgisayarı fazla yormayan şık masaüstü nasıl yapılır?

Merhaba bildiğiniz gibi Windows 11 kendi tasarımıyla da güzel gözüküyor fakat bu tasarımdan benim gibi bıktıysanız artık hem bilgisayarı fazla yormayan hem de şık gözüken bir masaüstü nasıl yapabileceğinizi göstereceğim.

İlk önce windows vista dan kalan bu fare imlecini değiştirmekle başlayalım size kaynak yerinde attığım linkten bu fare imlecini indirip kurmanız gerekiyor bu fare imleci dark ve light adlı iki klasörle indiriliyor zevkinize uygun olanı kurabilirsiniz ben beyaz olanı kurdum bu fare imleci hem sade hem de şık gözüküyor
Screenshot_1.png

Masaüstünü temizlemek oldukça kolay attığım ekran görüntüsünde ki ayarı kapatın.
Screenshot_6.png

Görev çubuğunu saydam yapacağız bunu yapmak için kaynaklar kısmında attığım uygulamayı indirmeniz ve çalıştırmanız gerekiyor çalıştırdıktan sonra sağ altta görev çubuğunda icon olarak gözükecektir icona sağ tıklayıp ekran görüntüsünde gösterdiğim ayarları yapınız.
Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Ve kendimize güzel bir arka plan seçelim burada isterseniz wallpaper engine kullanabilirsiniz ama bizim hedefimiz çok yormaması olduğu için wallpaper engine ile yapılanını anlatmayacağım neyse güzel bir arka plan bulmak için size kaynaklar kısmına bir site atacağım ben bütün arka planlarımı o siteden alıyorum.

Masaüstünün son görünümü bu şekilde.
Screenshot_1.png

Geri
Yukarı