Windows 11 daha çok bir "güncelleme" gibi değil mi?

Egoistt

Hectopat
Makaleler
3
Öncelikle merhabalar. Başlığı gördünüz, sizce de "sızdırıldığı" iddia edilen sürüm daha çok bir Windows 10 güncellemesi gibi durmuyor mu?

İşe yarar herhangi yeni bir özellik göremedim. Arayüz konusunda biraz macOS benzetmesi ve simge tasarımları dahil olmak üzere birkaç estetik yenilik. Sadeleştirilmiş de denebilir, söylenene göre kurulumda saçma ve gereksiz uygulamalar PUP gibi başımıza kakılmıyor en azından.

Yıllarca yeni bir Windows sürümünün gelmeyeceğini, Windows 10'un güncelleneceğini ısrarla söyleyen Microsoft neden burada ters köşe yapıyor? Kusura bakmayın ama eğer bahsedilen sürüm buysa yeni bir işletim sistemini andıran hiçbir yenilik göremedim.

Bunları da bırakayım (Windows 11'in çıkmayacağı, mevcut versiyonun güncelleneceği hakkındaki geçmiş açıklamaların bazıları):
Orijinal Site
Quora

En başından beri Windows 10'un hala daha yeterli olduğunu düşünüyorum. Yeni Windows çok gereksiz bence, yani gerek yok zaten Windows 10 modern bir işletim sistemi.
Doğru, fakat teknoloji gelişmeye açık olmalı. Her zaman.

En başından beri Windows 10'un hala daha yeterli olduğunu düşünüyorum. Yeni Windows çok gereksiz bence, yani gerek yok zaten Windows 10 modern bir işletim sistemi.
Hocam güzel fikirlerle yapılacak yeni bir sunuma hayır demem. Fakat sunacakları buysa ve yeni bir Windows sürümü olarak piyasaya süreceklerse oldukça gülünç geliyor.

Güncelleme esasında zaten.

1623791030769.png

1623791058020.png

Hocam güzel fikirlerle yapılacak yeni bir sunuma hayır demem. Fakat sunacakları buysa ve yeni bir Windows sürümü olarak piyasaya süreceklerse oldukça gülünç geliyor.
Windows 10'un, 2015'de ki ilk zamanları da kullanışsız duruyordu. Çok yol katetti.

En başından beri Windows 10'un hala daha yeterli olduğunu düşünüyorum. Yeni Windows çok gereksiz bence, yani gerek yok zaten Windows 10 modern bir işletim sistemi. Evet Windows 11, Windows 10 Remastered gibi.

Katılıyorum bence zaten Windows 10 1709-1809 sürümlerinden sonra iyicene bozdular.

Hocam demeye çalıştığım, yeni bir ismi ve ödemeyi hak edecek yeni bir "versiyon" mu?
Bana göre hak etmiyor lakin, Windows 10'un 2015'de ilk çıktığı zamana ait kurulumu ve görünüşü ile şu anki görünüşü arasında dağlar kadar fark var. En mantıklı açıklama olarak aklıma şu geliyor: "Windows 10 sonuna gelmiş olan bir sürümü güncelleme adını temizleyip, kafa karışıklığının önüne geçmek istiyorlar."

Ayrıca, imajın Windows 10 güncellemesi olduğu belli. Mağaza opsiyonu 10 Pro lisansı satın almaya yönlendiriyor.

1623791679434.png

Yeni konular

Geri
Yukarı