Windows 11 deneyimim

Vansteedm

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, Insider sürümü çıktığından beri kullanıyorum. Size 2 günlük deneyimimi aktaracağım. Belki kurmak isteyen arkadaşlara bu sayede yardımcı olmuş olurum.

Artıları -
1) göze daha çok hitap ediyor ve zaten bu yüzden yükseltmek istedim.
2) performans olarak bir tık daha akıcı olduğunu söyleyebilirim.
3) yeni Microsoft Store daha akıcı ve daha kullanışlı.
4) hiçbir bugla karşılaşmadım çökme, mavi ekran, masaüstü problemi ya da başka bir şey.

Eksileri -
1) bilgisayar açılış normal fakat kapanış çok uzun sürüyor bilmiyorum belki bilgisayarımdan kaynaklıdır. Monitör gidiyor fakat kasa geç kapanıyor.
2) bazı kısa yollar kapanmış gibi duruyor mesela ben görev çubuğuna sağ tıklayıp görev yöneticisini açan birisiyim şu an onu yapamıyorum bu biraz can sıkıcı.
3) boşta CPU çok kullanıyor %10 - %12 arası gidip geliyor. (özellikle dwm.exe kullanıyor sebebini bilmiyorum mouse oynatmadıgım zaman 0'a kadar düşüyor fakat mouse kullandıgım zaman %7'lere kadar çıkabiliyor.)
4) sanırım Defender taraması bir süre sonra kendiliğinden duruyor bunda pek emin değilim bilen varsa aydınlatabilir.

Hepsi bu kadar aklıma gelecek olursa ekleyeceğim. Ben Windows 11'i sevdim kullanmaya devam edeceğim. Şu anlık benim için bir problem yok.

Geri
Yukarı