Çözüldü Windows 11 explorer.exe kendini sürekli yeniden başlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xwLOGAN

Kilopat
Arkadaşlar merhabalar,
Başlıkta belirttiğim sorunu yaşıyorum, görev çubuğu kapanıp tekrar geliyor üzerindeki simgeler gözükmüyor hiçbir şekilde (sadece mavi bir çubuk) görev çubuğu gittiğinden dolayı ekranım masmavi ekranda herhangi bir simge olmuyor, anladığım kadarıyla explorer.exe bir sorun var, bu sorunu yaşayan var mı nasıl çözebilirim iyi günler herkese

Çözüm
Hocam ben AC bağdaştırıcıyı da devre dışı bırakıyordum, ekran kartı olayını bilmiyorum. Bence en iyisi Windows 10'a geri dönün siz.
Ben bu sorunu cihaz dilini İngilizce yaparak çözebilmiştim.
Arkadaşlar tekrar ACPI devre dışı bırakıp yeniden başlatmadan sistemi kapat dedim. Cihaz kapalı konumda bekledikten sonra açtığımda sorun oluşmadı hala daha kullanıyorum sorun olmadı bu şekilde çözüldü sorun, ilginç gerçekten :D

Bilgisayarı şarjdan çıkartın. %100 şarj olunca olan bir sıkıntı. Aygıt yöneticisinden "ACPI" bağdaştırıcıyı devre dışı bırakarak çözebilirsiniz.
Arkadaşlar bende araştırıp bu yöntemi uyguladım sorun çözüldü lakin laptobuma bağlı olan 2. monitöre görüntü gelmiyor bu sefer, anlamsız bir şekilde aygıt yöneticisinden baktığımda gtx1650ti da ünlem işareti vardı pc güvenli moda alıp ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldırdım şimdi yeniden kurdum hala görüntü gelmiyor. Nvidia Experience üzerinde hiçbir şeye tıklayamıyorum onu geçtim kapattığım an Nvidia experience komple kapanıyor.

Arkadaşlar bende araştırıp bu yöntemi uyguladım sorun çözüldü lakin laptobuma bağlı olan 2. monitöre görüntü gelmiyor bu sefer, anlamsız bir şekilde aygıt yöneticisinden baktığımda gtx1650ti da ünlem işareti vardı pc güvenli moda alıp ddu ile ekran kartı sürücüsünü kaldırdım şimdi yeniden kurdum hala görüntü gelmiyor. Nvidia Experience üzerinde hiçbir şeye tıklayamıyorum onu geçtim kapattığım an Nvidia experience komple kapanıyor.
O sorunu en son güncellemeyle çözdüler diye biliyorum, o güncellemeyi yüklediniz mi?

Ekran kartı sürücüsünü yükleyin. "WHQL" olmasına da dikkat edin.
1626006939164.png

Evet WHQL sürücü kullanıyorum.

Arkadaşlar bende araştırıp bu yöntemi uyguladım sorun çözüldü lakin laptopuma bağlı olan 2. monitöre görüntü gelmiyor bu sefer, anlamsız bir şekilde aygıt yöneticisinden baktığımda GTX1650 Ti da ünlem işareti vardı PC güvenli moda alıp DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırdım şimdi yeniden kurdum hala görüntü gelmiyor. NVIDIA Experience üzerinde hiçbir şeye tıklayamıyorum onu geçtim kapattığım an NVIDIA Experience komple kapanıyor.

Windows görüntü ayarlarından "ekranları yenile" seçeneğini seçin.

Windows görüntü ayarlarından "ekranları yenile" seçeneğini seçin.
Bilgisayarı şarjdan çıkartın. %100 şarj olunca olan bir sıkıntı. Aygıt yöneticisinden "ACPI" bağdaştırıcıyı devre dışı bırakarak çözebilirsiniz.
Sarjdan çıkarıp, ACPI etkinleştirdim Nvidia sürücü güncellemesini yaptım yeniden başlattım ve şuanda sorun yaşamıyorum, umarım düzelmiştir.

++ Gerçekten fıttıracağım sarjım oyun sırasında %100 değerine ulaşınca yine çıldırmaya başladı. ACPI devre dışı bırakıp yeniden başlattığımda ise
1626011348360.png

bu durum ile karşılaşıyorum ve ikinci monitörümü kesinlikle görmüyor.

+++Ekran kartımı test ettim hiçbir şekilde çalışmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı