Windows 11 format sonrası başka sürücüde silinemeyen dosyalar

Beoxolf

Kilopat
Öncelikle Windows 10'dan 11'e yükselttim. Ardından kurtarma kısmından sıfırladım. Bulut yükleme ile sıfırlama yaptım. Hesaba katmadığım şey D ve E sürücüsündeki dosyalar oldu. Format sonrası o sürücülerdeki dosyalar hala duruyordu. Ben de direkt kendim sileyim dedim ama 2 tane dosya kaldı silemiyorum. Silmeye çalıştığımda klasör erişim engellendi hatası veriyor. Biraz araştırdım ama herkes saçma sapan şeyler öneriyor. Şunun kısa bir çözümü yok mu arkadaşlar? Bu kadar zor olmamalı. Direk diski sıfırlamak istiyorum. Normalde 2 TB'lık bir hard disk ama zamanında biçimlendirim 2'ye bölüp 2 ayrı birim olarak eklemiştim.

1685742291637.png

1685742305755.png

1685742330407.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir USB belleğe Ubuntu ISO dosyasını yazdırın ve boot option olarak onu seçin. Yükleme ekranı gelir oradan Ubuntu'yu deneyin gibi bir seçenek olacak oraya basinca normal Ubuntu masaüstü gelir. Ubuntu masaüstündeyken de diske girip silme işlemini yapabilirsiniz.

Unlocker programıyla kaldırabilirsiniz.
Hocam denedim de onu kullanırken kafayı yiyor pc nedense. Takılmalar oluyor. Tıklama klavyeyle yazma falan buga giriyor saçma sapan.

Bir USB belleğe Ubuntu ISO dosyasını yazdırın ve boot option olarak onu seçin. Yükleme ekranı gelir oradan Ubuntu'yu deneyin gibi bir seçenek olacak oraya basinca normal Ubuntu masaüstü gelir. Ubuntu masaüstündeyken de diske girip silme işlemini yapabilirsiniz.
Hocam çok uzun iş o, bellek de yok yanımda.

Hocam denedim de onu kullanırken kafayı yiyor PC nedense. Takılmalar oluyor. Tıklama klavyeyle yazma falan buga giriyor saçma sapan.

Sık kullanılan iki unlocker programı var, biri direkt unlocker olarak geciyor digeri ise IObit unlocker olarak. Diğerini de dene olmadı baska önerilere geceriz.

Hocam denedim de onu kullanırken kafayı yiyor PC nedense. Takılmalar oluyor. Tıklama klavyeyle yazma falan buga giriyor saçma sapan.

Hocam çok uzun iş O, bellek de yok yanımda.

Çok da uzun bir iş değil 4 GB dosya indirip Ventoy kurduğunuz USB'ye kopyalayacaksınız. Devamı da normal bilgisayar açıp dosya silmek.

Bellek yoksa maalesef bu yöntem olmaz...

Sık kullanılan iki unlocker programı var, biri direkt unlocker olarak geciyor digeri ise IObit unlocker olarak. Diğerini de dene olmadı baska önerilere geceriz.
Denedim de bu sefer de başarısız dosya kilitli değil falan diyor.

Bu harddisk yöneticisinden bir şey yapamaz mıyız?
Gece gece kafam çalışmıyor şunu bi halletsek yüklemem gerek çok şey var ve uykuluyum.

Denedim de bu sefer de başarısız dosya kilitli değil falan diyor.

Bu hard disk yöneticisinden bir şey yapamaz mıyız?
Gece gece kafam çalışmıyor şunu bir halletsek yüklemem gerek çok şey var ve uykuluyum.

Son olarak minitool Partition wizard ile disk biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz, olmadı mecbur @barbarbar338 hocamın söylediği yönteme başvurursunuz.

Geri
Yukarı