Windows 11 geçiş yükletmesi yok

Mhmtx

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
500GB
Ekran kartı
1650ti
İşlemci
i5 10300h
Daha önce bilgisayarım kendi kendine Windows 11'e geçti. Sonrasında ben Windows 10'a döndüm. Ancak şu an Windows 11 güncelleme alınca ve FPS farkları kapanıp hatta Windows 11'de bazı oyunlarda daha yüksek FPS bile alındığını fark edince geçme isteğim geldi. Ancak güncellemeler kısmında Windows 11'e geçmek için hiçbir seçenek yok. Nasıl geçebilirim? Geçipte ISO indir kur demeyin laptopumun markası Monster ve 2 yıl önce satın alırken fazla bilgimde olmayınca 1000TL'ye orijinal Windows 10 key almıştım. Şimdi mal gibi geçip Windows 11 key almakta istemiyorum. Hem verilerimi de kaybetmek istemiyorum. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Buradan yükleme yardımcısını kullanarak indirebilirsiniz. Windows Update ile aynı işlevi görmektedir.

Peki hocam kurduktan sonra tekrardan key ister mi? Yani Windows 10 key im boşa gider mi yoksa Windows 11'de de kullanılır sayar mı? Başka bir zaman Windows 10'a dönebilir miyim?

Peki hocam kurduktan sonra tekrardan key ister mi? Yani Windows 10 key im boşa gider mi yoksa Windows 11'de de kullanılır sayar mı? Başka bir zaman Windows 10'a dönebilir miyim?
Hayır, key istemiyor. Direkt olarak Windows 10'daki lisansı kullanıyor. Bu arada Retail Key mi var sizde?

Hayır, key istemiyor. Direkt olarak Windows 10'daki lisansı kullanıyor. Bu arada Retail key mi var sizde?

Evet hocam Retail key almıştım.

C diskin içinde windows.old klasörü var mı?

Hocam daha Windows 11'e geçmedim :) yükseltme yardımcısı ile geçince istersem tekrardan Windows 10'a dönebilir miyim diyorum.

Şimdi Retail key mi diye baktım ve OEM keymiş hocam.

Son düzenleme:
Evet hocam Retail key almıştım.

Hocam daha Windows 11'e geçmedim :) yükseltme yardımcısı ile geçince istersem tekrardan Windows 10'a dönebilir miyim diyorum.

Şimdi Retail key mi diye baktım ve OEM key şaka gibi 😂 Monster'dan 1000TL'ye key aldım ve OEM çıkıyor cidden.
OEM key ise temiz kurulum yapsanız bile lisans gitmez çünkü anakarta gömülü ve başka cihazda kullanılamaz. Windows 11'e yardımcı ile geçtiğinizde yine tekrardan Windows 10'a dönme şansınız bulunmakta, update ile aynı mantık. Sadece geri dönmeniz için 10-15 gün süre tanıyor size.

Yeni konular

Geri
Yukarı