Windows 11 görev çubuğu bildirim bölümü kayboldu

devilsdragon

Femtopat
Fotoğrafta göreceğiniz üzere sağ alt panelim yoktur. Nedenini bilmiyorum. Ayarları kurcaladım fakat gizlemeye dair bir şey zaten yok ki ben zaten gizlemedim. Yardımcı olur musunuz?

1111.png

Son düzenleyen: Moderatör:

AJFA

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
14
Yer
İzmir, Türkiye
Arka planda çalışan bir uygulamayı açınca o kısım geri geliyor mu? Örneğin Discord, Spotify, Steam vb.

Bu maalesef Windows 11'in saçma buglarından biri. Gerçi son güncellemelerde hiç yaşamadım ama hala yaşanabiliyor demek ki.

DarkReader

Decapat
Yer
Tatooine
Hocam görev yöneticisinden Windows Gezgini'nin görevini sonlandırıp yeni görev başlatın.
Veya cmd' ye şu komutları yazın;
Görev yöneticisi yeniden başlatma:
taskkill /f /im explorer.exe
start explorer.exe

DarkReader

Decapat
Yer
Tatooine
Bu sorunun kalıcı bir çözümü var mıdır?
Hocam muhtemelen yok. Ben de direkt görev çubuğu boş gözüküyordu. Tam nasıl çözdüm bilmiyorum ama ya başka kullanıcı açınca çözülmüştü ya da Xbox uygulamasından D diskine yüklediğim bir oyunu silince.

Şu konudaki bütün yöntemleri denedim. Temiz kurulum hariç.

OgnitorenKs

Kilopat
Makaleler
16
Fotoğrafta göreceğiniz üzere sağ alt panelim yoktur. Nedenini bilmiyorum. Ayarları kurcaladım fakat gizlemeye dair bir şey zaten yok ki ben zaten gizlemedim. Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1227646
İnternette şöyle bir çözüm sunmuşlar. Konuya bakmak için tıklayın. Konu içinde verilen reg kayıtlarının silinmesi için komutları aşağıda verdim.
CMD Yönetici olarak çalıştırıp yapıştırın:
taskkill /f /im explorer.exe
reg delete "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify" /v "IconStreams" /f
reg delete "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify" /v "PastIconStreams" /f
start explorer.exe

Yukarı