Çözüldü Windows 11 güncelleme sonrası siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tecnoemo

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Technopat ekibi,
Ben Windows 11 kullanıyorum.

İşlemcim.
AMD Phenom(tm) II X4 840 Processor 3.20 GHz 4,00 GB RAM.
Ben 1 hafta önce X64 işlemciler için Windows 11 10 için topluluk güncellemesini yüklemiştim. Güncellemeden önce bilgisayarım siyah ekran vermiyordu verse bile çözebiliyordum ama güncellemeden sonra bilgisayar siyah ekran veriyor ve uyguladığım yöntemler işe yaramıyordu, o yüzden güncellemeyi kaldırmak zorunda kaldım.

Not: Ben genlikle bilgisayarımı uyku modunda kapatıyorum onun etkisi var mı?

Neyse devam edelim.
Bugün bilgisayarı yeniden başlatmadan önce masaüstü ve görev çubuğu donuyordu ve komut yazdım bilgisayarı yeniden başlat (restart) diyordu ben de yeniden başlattım ve bazı tanım güncellemeleri ve kalite güncelleştirmeleri yükledi ve sonra bilgisayarım yine aynı hataya uğradım. Çözmeye uğraştım yapamadım (en son kalite güncelleştirmesini kaldırdım, güvenli moda girdim ve hatanın çözülmesi için uğraştım, sistem geri yüklemesi yaptım başarısız oldu). En son CMD sfc/scannow komutunu yazdım ve bekledim 1.5 saat sonra masaüstü gelmişti ve YouTube'da hatanın nedenini araştırdım ve çözdüm.
Ben bu siyah ekrandan nasıl kurtulabilirim? (Windows 11)
Ya da Windows 11 masaüstü siyah ekran sorunu ile ilgili bilgilendirici bir video atabilir misiniz?
Ya da ben Windows 11 kullanamam mı yani Windows 10'a mı dönmem lazım.
Lütfen beni bilgilendirebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-10-29 233351.png
    Ekran görüntüsü 2021-10-29 233351.png
    34,8 KB · Görüntüleme: 329
  • Ekran görüntüsü 2021-10-29 235641.png
    Ekran görüntüsü 2021-10-29 235641.png
    478,6 KB · Görüntüleme: 303
Çözüm
CTRL + Shift + ESC ile Görev Yöneticisi'nden yeni görev deyip ardından explorer.exe yazın.

Pardon, yanlış anladım. Uyku moduna alıyorsanız siyah ekran vermesi normal ve muhtemelen fan da son ayarda çalışıyordur.
Bu sorun bende de oluyor o yüzden normal kapatıyorum.
Tek çözümü bu.
1.png2.png1.1.png1.3.pngTopladığım bilgiler bunlar
ama araştırmama göre 4-5 siteye falan baktım aynı sonuç
7200 RPM
eğer doğru ise WİN11 kullanışlımı bilgisayarım için.

Son düzenleme:
CTRL + Shift + ESC ile Görev Yöneticisi'nden yeni görev deyip ardından explorer.exe yazın.

Pardon, yanlış anladım. Uyku moduna alıyorsanız siyah ekran vermesi normal ve muhtemelen fan da son ayarda çalışıyordur.
Bu sorun bende de oluyor o yüzden normal kapatıyorum.
Tek çözümü bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bende de AMD Phenom X4 ve 4 GB RAM var ve SSD var bende de oluyor. (uyku moduna almadan normal kapatmama rağmen)

Format at dostum mutlaka düzelir sıfırlamada yapabilirsin ama format mantıklı ben en son yaşadığımda kurtulamamıştım ve format atmıştım ve şu an siyah ekran yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı