Windows 11 güncelleme yaptıktan sonra BIOS'a girilmiyor

TechExpert

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 gb goodram
Ekran kartı
Rtx 2060 12 gb
Anakart
Gigabyte A520MH
İşlemci
Amd ryzen 4500
Arkadaşlar daha bugün Windows 11'in yeni güncellemesini yaptım (version 22H2) sonra BIOS'a girmeye çalışıyorum del tuşuna basıyorum birkaç sağ üste HDMI 01 falan çıkıyor sonra sinyal yok diyor, sonra tekrar aynı yazılar. Bu böyle devam ediyor ve güncellemeden sonra bilgisayar açılırken garip oluyor, Gigabyte'in yazısı çıkmıyor, ses erken geliyor sonra görüntü falan. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çok tuhaf. Bilgisayarı açtıktan sonra başlat menüsü/ Shift+yeniden başlat yapın ve kurtarma moduna girin. Orada gelişmiş ayarlara girdikten sonra UEFI ile ilgili bir şey olacak. O varsa ona tıklayın yoksa bir bilgisayarcıya gidin.

Çok tuhaf. Bilgisayarı açtıktan sonra başlat menüsü/ Shift+yeniden başlat yapın ve kurtarma moduna girin. Orada gelişmiş ayarlara girdikten sonra UEFI ile ilgili bir şey olacak. O varsa ona tıklayın yoksa bir bilgisayarcıya gidin.

Aynısı onun içinde geçerli olmuyor, sinyal yok diyor.

Çok garipmiş. Anakart üreticinizin sitesinden W11 için BIOS güncellemesi yayınlanmış mı önce onu kontrol edin isterseniz eğer yayınlandı ise yüklemeye çalışın ama şu anki durumda nasıl yüklenecek emin olamadım.

Çok garipmiş. Anakart üreticinizin sitesinden W11 için BIOS güncellemesi yayınlanmış mı önce onu kontrol edin isterseniz eğer yayınlandı ise yüklemeye çalışın ama şu anki durumda nasıl yüklenecek emin olamadım.
şu şekil diyim Pc'nin fişini çekiyorum sonra tekrar açınca yazılar ve bıosa girebiliyorum ama 2. denememde olmuyor

BIOS'su güncelleyeceğim de 1 Ay'lık farkı olan bir sürüm var ama hata veriyor, BIOS'un pilini çıkarsam bir 10 dakika beklesem düzelir mi?

Şu şekil deyim PC'nin fişini çekiyorum sonra tekrar açınca yazılar ve BIOS'a girebiliyorum ama 2. denememde olmuyor.

BIOS'su güncelleyeceğim de 1 Ay'lık farkı olan bir sürüm var ama hata veriyor, BIOS'un pilini çıkarsam bir 10 dakika beklesem düzelir mi?

Deneyin hocam ama risk almak sizin tercihiniz. Bir şey olur mu olmaz mı bir bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı