Windows 11 hakkındaki düşüncelerim

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. Technopat'tan Windows 11 ISO indirip VMware üzerinden kurdum ve biraz denedim. Yazım biraz kısa olacak çünkü söyleyecek çok şeyim yok. Windows 11 daha çok Windows 10'un arayüzünün güncellenmiş hali. Biraz MacOS'a benziyor biraz da Linux'a benziyor. "Windows 10 + Linux dağıtımları+ macOS karışırsa ne olur?" gibi olmuş görünüm bakımından. Geri kalan bir sürü şeyi tabiri caizse "Süreyya Hanım'ın muhteşem değişimi" olmuş cidden. Gider kullanır mıyım emin değilim. Eğer hafifletecek bir şeyler yapmazlarsa Windows 10'da kalır macera aramam hiç. Tek istediğim özellik bakımından daha farklı bir deneyim sunması. Daha çıkmadı kendisi ama çıktığında işlevsel şeyler gelirse güzel olurdu. Ne bileyim işlevsellikten geçtim hiç değilse klasik Windows 10 görünümünü değiştirip göze daha hoş gelecek bir şeyler koyabilirlerdi. Naçizane düşüncem.

Son düzenleme:
Merhabalar. Technopat'tan Windows 11 ISO indirip VMware üzerinden kurdum ve biraz denedim. Yazım biraz kısa olacak çünkü söyleyecek çok şeyim yok. Windows 11 daha çok Windows 10'un arayüzünün güncellenmiş hali. Biraz MacOS'a benziyor biraz da Linux'a benziyor. "Windows 10 + Linux + macOS karışırsa ne olur?" gibi olmuş görünüm bakımından. Geri kalan bir sürü şeyi tabiri caizse "süreyya hanım'ın muhteşem değişimi" olmuş cidden. Gider kullanır mıyım emin değilim. Eğer hafifletecek bir şeyler yapmazlarsa Windows 10'da kalır macera aramam hiç. Tek istediğim özellik bakımından daha farklı bir deneyim sunması. Daha çıkmadı kendisi ama çıktığında işlevsel şeyler gelirse güzel olurdu. Naçizane düşüncem.

Hocam bu daha başlangıc, ayın 24'üne kadar yolu var 😅

Yalnız şöyle yorumlar okudum;
FPS arttırıyor,
Bayağı hızlı,
Windows 7'den sonraki en güzel işletim sistemi,

Lakin geçmekte tereddüt ediyorum. Windows 10'un makyajlı hali gibi duruyor.

Bu da bir YouTube kullanıcısının oyun testi ve sonuçlar çok şaşırtıcı;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar. Technopat'tan Windows 11 ISO indirip VMware üzerinden kurdum ve biraz denedim. Yazım biraz kısa olacak çünkü söyleyecek çok şeyim yok. Windows 11 daha çok Windows 10'un arayüzünün güncellenmiş hali. Biraz MacOS'a benziyor biraz da Linux'a benziyor. "Windows 10 + Linux + macOS karışırsa ne olur?" gibi olmuş görünüm bakımından. Geri kalan bir sürü şeyi tabiri caizse "Süreyya Hanım'ın muhteşem değişimi" olmuş cidden. Gider kullanır mıyım emin değilim. Eğer hafifletecek bir şeyler yapmazlarsa Windows 10'da kalır macera aramam hiç. Tek istediğim özellik bakımından daha farklı bir deneyim sunması. Daha çıkmadı kendisi ama çıktığında işlevsel şeyler gelirse güzel olurdu. Ne bileyim işlevsellikten geçtim hiç değilse klasik Windows 10 görünümünü değiştirip göze daha hoş gelecek bir şeyler koyabilirlerdi. Naçizane düşüncem.
Hocam Linux'e benziyor değil Linux Distrolarına benziyor dicektiniz Linux bir çekirdek sistem değil.

Hocam bu daha başlangıc, ayın 24'üne kadar yolu var 😅
Bilemiyorum hocam. Sonlarda da dediğim gibi daha çıkmadı evet. Ama çıktığında da böyle olursa yüklemem gibi görünüyor.
Hocam Linux'e benziyor değil Linux Distrolarına benziyor dicektiniz Linux bir çekirdek sistem değil.
Biliyorum hocam. İşte ağız alışkanlığı öyle demiş bulundum düzeltiyorum hemen.

Yalnız şöyle yorumlar okudum;
FPS arttırıyor,
Bayağı hızlı,
Windows 7'den sonraki en güzel işletim sistemi,

Lakin geçmekte tereddüt ediyorum. Windows 10'un makyajlı hali duruyor.

Bu da bir YouTube kullanıcısının oyun testi ve sonuçlar çok şaşırtıcı;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben de sizin gibi düşünüyorum. Eğer Windows 7 gibi hafif olacaksa ve Windows 10 gibi daha işlevsel olacaksa kullanabilirim.

Bence daha şimdiden yorum yapmak çok saçma. Daha işletim sistemi çıkmadı ki, 24 Haziran'ı bekleyelim tam olarak çıkınca yorumlarız. Zaten bir işletim sisteminin tam çıkmadan sızdırılan halleri çok eksik olur. Mesela Windows 10'un 2014'teki haline bakın, Windows 8.1'den başlat ekranı neredeyse hiçbir farkı yok. Windows 8'in ilk geliştirici sürümü halini gördüm, Windows 7'den neredeyse hiçbir farkı yok. Daha çıkmadan yorum yapmamak lazım.

Hocam baya stabilmiş eğer benim cihaza kurmayı başarabilirsem ana sistem olarak kullanıcağım.
Ben şimdilik çıkışını ve bir süre güncelleme almasını bekleyeceğim. Eğer baktım ki stabil, kurmayı düşünebilirim. Ama bu halindeki arayüzünde bile biraz aklım karışabiliyor. Örneğin görev çubuğuna sağ tıklayıp görev yöneticisini açamıyorum gibi.
Bence daha şimdiden yorum yapmak çok saçma. Daha işletim sistemi çıkmadı ki, 24 Haziran'ı bekleyelim tam olarak çıkınca yorumlarız. Zaten bir işletim sisteminin tam çıkmadan sızdırılan halleri çok eksik olur. Mesela Windows 10'un 2014'teki haline bakın, Windows 8.1'den başlat ekranı neredeyse hiçbir farkı yok. Windows 8'in ilk geliştirici sürümü halini gördüm, Windows 7'den neredeyse hiçbir farkı yok. Daha çıkmadan yorum yapmamak lazım.
İlk izlenim olarak yazdım. Aşağıda yazıyor daha erken olduğunu.

Geri
Yukarı