Windows 11 HDD ile kullanılır mı?

Saitama1

Hectopat
İyi günler acaba Windows 11'i HDD ile kullanan var mı? Varsa tecrübelerini paylaşabilir mi acaba? Windows 10'dan ne gibi farkları var HDD ile kullanmanın?

Elbette kullanılabilir. Windows sürümlerinde sorun yaratan kısım 2-4 GB RAM veya çok eski işlemci kullanmaktır. İstediğin herhangi bir sürümü HDD ile de kullanabilirsin.

Peki ben yükseltirken hiçbir şey bırakma dersem yine de windows.old klasörü gelir mi? Dosyalarıma erişebilir miyim?

7200 RPM bir HDD ise denenebilir, belki de rahatça kullanılabilir fakat 5400 RPM bir HDD ile Windows 10'a ve 11'e yaklaşmayın bence.

Hocam 7200 RPM var ama arada takılmalar yaşıyorum, hard diski kontrol ettim, bir şey yok. Parçaların sıcaklığı vs. de normal. Formatı Technopat Sosyal'den izleyerek attım. Acaba yanlış bir şey mi yapıyorum, yoksa son sürüm sıkıntılı mı Windows 10'da?

Hocam 7200 RPM var ama arada takılmalar yaşıyorum, hard diski kontrol ettim, bir şey yok. Parçaların sıcaklığı vs. de normal.
7200 RPM HDD'lerin de farklı özellikleri var, elbette her 7200 RPM olan HDD aynı performansı vermeyecektir ama genelde RPM'i düşük HDD'ler performans sorunu yaşattığından öyle yazdım mesajıma.

belki de rahatça kullanılabilir
Hatta mesajıma bu ifadeyi eklememin sebebi de istisnalar olabileceği.

Acaba yanlış bir şey mi yapıyorum, yoksa son sürüm sıkıntılı mı Windows 10'da?
Ayrı konu açabilirsiniz, bu şekilde yüzeysel bilgilerle kesin bir şey söylemek imkansız.

Ben şu an hdd ile kullanıyorum ve çok rahat gidiyor 5400rpm 250gb hdd 60gb sine windows'u kurdum.
Hatta kanıtı.
1648044182369.png

Geri
Yukarı