Çözüldü Windows 11 HDD'de olan ISO dosyası bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alicanakgul

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Windows 11 kullanmaya başladım ancak bir sorunum var. HDD'min içinde olan ISO dosyalarını açtığımda dosya gezgini donuyor ve Windows gezginini yeniden başlatmam gerekiyor. Ancak SSD'de bulunan ISO dosyaları sorunsuz bir şekilde bağlanıyor. Windows 10 kullanırken böyle bir sorunum yoktu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?
Güncel

Son düzenleme:
Çözüm
Sıkıntı Antimalware Service Executable ile alakalı bir sorun. Yani Windows Defender'ın, uygulamaların Windows ile etkileşime geçtikten yaptığı bir ön tarama. Açtığınız veya kullandığınız dosya ne kadar büyükse işlem de o kadar uzar. Bunun çözümü için Windows Defender ayarlarından geçmiş temelli koruma sekmesinden "Uygulamaları ve dosyaları denetleyin" özelliğini kapatmanız lazım.
Sırasıyla adımlar:
1638136362815.png

Uygulama ve tarayıcı denetimi sekmesine girip mavi renkli "Geçmiş temelli koruma ayarları" yazısına tıklayın.
1638136396665.png

Çıkan ekranda "Uygulamaları ve dosyaları denetleyin" adlı seçeneği devre dışı bırakın.
1638136420868.png

İşlem tamam, artık yavaş mounting süreleri ile karşı karşıya kalmayacaksınız.
Ben de aynı sorunu yaşıyordum bu video ile çözdüm. Kesin işe yaradı bende.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıkıntı Antimalware Service Executable ile alakalı bir sorun. Yani Windows Defender'ın, uygulamaların Windows ile etkileşime geçtikten yaptığı bir ön tarama. Açtığınız veya kullandığınız dosya ne kadar büyükse işlem de o kadar uzar. Bunun çözümü için Windows Defender ayarlarından geçmiş temelli koruma sekmesinden "Uygulamaları ve dosyaları denetleyin" özelliğini kapatmanız lazım.
Sırasıyla adımlar:
1638136362815.png

Uygulama ve tarayıcı denetimi sekmesine girip mavi renkli "Geçmiş temelli koruma ayarları" yazısına tıklayın.
1638136396665.png

Çıkan ekranda "Uygulamaları ve dosyaları denetleyin" adlı seçeneği devre dışı bırakın.
1638136420868.png

Çözüm
Sırasıyla adımlar:
Eki Görüntüle 1228481
Eki Görüntüle 1228482
Eki Görüntüle 1228483
Teşekkürler, sorunumu çözdüm sayende.

Geri
Yukarı