Windows 11 i5-7500 için destek mi verdi?

ResuGlr

Kilopat
Daha fazla  
i5-7500 için Intel sayfasında böyle bir şey gördüm. Windows 11 i5-7500 de kullanabilir miyiz?

Dosya Ekleri

• Screenshot.png
    Screenshot.png
    103,3 KB · Görüntüleme: 295
Son düzenleyen: Moderatör:
Denemek oldukça basit. Microsoft PC Health Checker uygulamasını herkese açık olarak yayınladı ve uygulama tıkır tıkır çalışıyor. İndirip kontrol edebilirsin.

Microsoft'un açıkladığı rapora göre 7.nesil işlemcilere destek verilmeyecek görünüyor ama yakın zamanda destek gelecek demek ki :)

Intel'in sitesinden birkaç tane eski model işlemciyi arattım. 4. ve 5. nesillerde Windows 10 ve ondan önceki işletim sistemlerinin sürücüleri görünüyorken 6. ve 7. nesil için Windows 11'e kurulabilen sürücüler görünüyor.

Microsoft'un açıkladığı rapora göre 7.nesil işlemcilere destek verilmeyecek görünüyor ama yakın zamanda destek gelecek demek ki :)

Intel'in sitesinden birkaç tane eski model işlemciyi arattım. 4. ve 5. nesillerde Windows 10 ve ondan önceki işletim sistemlerinin sürücüleri görünüyorken 6. ve 7. nesil için Windows 11'e kurulabilen sürücüler görünüyor.
Yani büyük ihtimalle Microsoft 6. ve 7. nesil için destek vericek.

Şu an İnsider'a kayıt oldum ve Windows 11 güncellemesi geldi iniyor. Sadece işlemcim desteklemiyor gözüküyor. i5 6402P.
İşlemcimin driverlerine sitesinden baktığımda İşletim sistemlerinde Windows 11 ve Windows 11 Family sürümlerini gördüm demek ki bu işlemciler destekleme alabilir. İnşallah destekler de güncele sistem yükseltmeden adapte olabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı