Windows 11 için desteklenen işlemci listesi güncellenecek!

Senin o eski dediğin işlemciler 7 ci ve 6'dan bahsediyorum 3 4 senelik gayet taş gibi işlemciler hiç de eski değil Microsoft yeni sürüm cikarmasaydi bu işlemci sorunu da ortaya çıkmayacakti. Microsoft her zaman ki gibi sözünü tutmadı ve Windows 11'i çıkarttı. Ki Windows 10 çalıştıran her pc Windows 11 de rahatlıkla çalıştırır
Selam. Windows 10 bir yere kaçmıyor. 2025 Ekim'e kadar kullanabilirsin.

Selam. Windows 10 bir yere kaçmıyor. 2025 Ekim'e kadar kullanabilirsin.
Built-in Android emülatör gibi yeni özelliklerden mahrum kalmış olacak.

İşlemci desteği konusunda büyük bir genişletme yapacaklarını sanmıyorum, şuan desteklenen işlemci listesini bile linç yiyeceklerini bilerek hazırlamışlardır muhtemelen.

Aynen öyle çalışıyor zaten.

RTM sürümü çıkınca da ben kurarım merak etme. :)

Önemli olan kurmak değil, güncellemeleri alarak kullanmak. Microsoft telemetry ile bu durumun önüne geçmeyi planlıyor. Yani sen ne kadar uğraşırsan uğraş arkada sürekli uyumluluk denetlemesi olacak. O yüzden fazla iddialı olmamalısın. Dev sürümlerinin kullanımına izin vermesinin sebebi hataların hızlıca tespit edilmek istemesinden kaynaklı.

Önemli olan kurmak değil, güncellemeleri alarak kullanmak. Microsoft telemetry ile bu durumun önüne geçmeyi planlıyor. Yani sen ne kadar uğraşırsan uğraş arkada sürekli uyumluluk denetlemesi olacak. O yüzden fazla iddialı olmamalısın. Dev sürümlerinin kullanımına izin vermesinin sebebi hataların hızlıca tespit edilmek istemesinden kaynaklı.

Onunda çözümünü buluruz :).

Arkadaşlar günlerden beridir Windows 11'in desteklediği işlemciler hakkında konuştuk, tartıştık. Özellikle de Intel kullananlar ile.

Size güzel olabileceğini düşündüğüm bir haber vereceğim. Arkadaşlar liste güncellenecek. Sky Lake ve Kaby Lake işlemciler için umut var.
AMD tarafı için ise Ryzen 1. nesil işlemciler adına umut olduğunu söyleyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Moderatörler sağ olsun düzenleme yapmışlar. 2. linke dikkat arkadaşlar.

Hala işlemci destek listesindeki işlemcilere sahip olmayanlar Windows 11 kuramayacak sanıyorsunuz. Click bait haber editörlerinin saçmalıkları ile gaza gelip bir de liste genişletilecek diye seviniyorsunuz. Ortada bir sorun yok sorun olduğunu sanıp olmayan sorununda çözüldüğünü varsayıp seviniyorsunuz. Gerçekten gülüyorum.
Arkadaşlar CPU Support list Windows 10 da da 6000 serisi altı Intel'leri desteklemiyor. Orada ki listenin bir anlamı yok 64 Bit ve UEFI desteği olan her işlemciye kurabilirsiniz. TPM yoksa onun için ISO'lar var ama işlemci desteği diye bir şey yok. Şunu kafanıza sokun artık ne olur boş muhabbet uzadıkça uzadı. Althon x4 950 ye kurdum geçen gün iyi misiniz arkadaşalar siz.

Geri
Yukarı