Windows 11 Insider 22478.1000 sürümüne güncellenirken çöküyor

Alperen Can

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Windows 11 Insider 22478.1000 sürümü güncellemesi indi. Bilgisayarı yeniden başlattığımda yeşil ekran verdi ve bilgisayar çöktü. Sonra güncellemeyi geri 22471.1000 sürümüne aldı. Bilgisayarım açıldığında güncellemeyi tekrar yükleyip tekrar yeniden başlattım. Bu sefer yine yeşil ekran verdi ve güncellemeyi geri aldı. Güncellemeyi bir türlü yükleyemedi. Bilgisayardan değilde güncellemede sorun olduğunu düşünüyorum. Sonuçta sadece bu güncellemede böyle çökmeler yaşandı. Bunun çözümünü getirirler mi? Veya bilgisayardan kaynaklı olduğunuda düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevnirim. İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-10-15 220219.png
    Ekran görüntüsü 2021-10-15 220219.png
    245,5 KB · Görüntüleme: 76
Tam olarak ne demek istiyorsunuz?

Başarıyla yüklendiği gözüküyor hocam Update Stack Package'in.

O zaman şunu deneyin. (Emin değilim sorun yaşamadığım için ben bu yüzden düzelir mi düzelmez mi bilemiyorum.)
C: Sürücüsüne sağ tıklayın, özellikler deyin, diski temizle butonunun olduğu yere basın ayarlar açılacak oradan diski temizle yapın özellikle "Windows Update temizleme" seçeneği varsa işaretleyin diski temizle yapın. (Anlatmakta pek iyi değilim inşallah anlatabilmişimdir) Böyle deneyin belki işe yarar. Ama dediğim gibi garanti veremem. Yani işe yaramaz ise sövmeyin😅.

O zaman şunu deneyin. (Emin değilim sorun yaşamadığım için ben bu yüzden düzelir mi düzelmez mi bilemiyorum.)
C: Sürücüsüne sağ tıklayın, özellikler deyin, diski temizle butonunun olduğu yere basın ayarlar açılacak oradan diski temizle yapın özellikle "Windows Update temizleme" seçeneği varsa işaretleyin diski temizle yapın. (Anlatmakta pek iyi değilim inşallah anlatabilmişimdir) Böyle deneyin belki işe yarar. Ama dediğim gibi garanti veremem. Yani işe yaramaz ise sövmeyin😅.
Deneyip döneceğim hocam.
Hocam denedim ve 3.çökmeyi aldım. Tekrardan yeşil ekran verdi. Delirmek üzereyim adeta ya. Yok mu başka yüklemeye çalışan veya böyle bir hata alan kimse?

Son düzenleme:
Windows 11 Insider 22478.1000 sürümü güncellemesi indi. Bilgisayarı yeniden başlattığımda yeşil ekran verdi ve bilgisayar çöktü. Sonra güncellemeyi geri 22471.1000 sürümüne aldı. Bilgisayarım açıldığında güncellemeyi tekrar yükleyip tekrar yeniden başlattım. Bu sefer yine yeşil ekran verdi ve güncellemeyi geri aldı. Güncellemeyi bir türlü yükleyemedi. Bilgisayardan değil de güncellemede sorun olduğunu düşünüyorum. Sonuçta sadece bu güncellemede böyle çökmeler yaşandı. Bunun çözümünü getirirler mi? Veya bilgisayardan kaynaklı olduğunuda düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevnirim. İyi forumlar.

Bende de aynı sorun var güncelleme esnasında yeşil ekran hatası veriyor. Ve 22471 sürümüne döndürüyor kendini. 2 kere denedim sonuç aynı.

Bende de aynı sorun var güncelleme esnasında yeşil ekran hatası veriyor. Ve 22471 sürümüne döndürüyor kendini. 2 kere denedim sonuç aynı.
Hocam deliricem bu 5.deneyişim ve 5 kere çöktü. Tekrar geri aldı ve yine güncellemedi. Kafayı yemek üzereyim yok mudur bunun bir çözümü ya?

Benim için dev kanal'da yaptıgım tüm güncellemeler direkt yeşil ekran verdi. Insider sitesi üzerinden ISO indirip kurdum bu sefer de mavi ekran hataları olmaya basladı sürekli.

Ben bende sorun olmadı sende olmayacak gibi bir şey söylemedim. Sadece bende sorun olmadığını belirttim. Bu milletin cümleyi yarım yamalak okuyup yalan yanlış cevap vermesine aşırı sinir oluyorum. Sırf siz değil bunu yapan aşırı fazla kişi var.

Bir güncelleme paketi vardı adı "Update stack" gibi bir şeydi o yüklü mü? O yüklü değilse belki sorun olmuş olabilir.
Zaten sende sorun olmadığını belirtmene gereken bir durum yok ortada, "ben sorunsuz yükledim?" yazıp sonuna birde soru işareti koymuşsunuz. Konu sahibinden nasıl bir yanıt bekliyorsunuz?

Ben sorunsuz yükledim?

Geri
Yukarı